The Sims tarzı yaşam simülasyonu oyunu Life by You süresiz olarak ertelendi

Paradox Interactive’in Sims rakibi Life By You için bir kez daha gecikme haberi geldi. Yaşam simülasyonu oyunu, bu sefer süresiz olarak ertelendi.

Life by You’nun başlangıçta Eylül 2023’te Steam ve Epic Games Store üzerinden Erken Erişimle piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Daha sonra Mart 2024’e ertelendi ve ardından 4 Haziran’a ötelendi.

Paradox, Nisan ayı sonlarında oyunun erken erişime hazır olduğunu belirten bir basın açıklaması paylaştı ancak görünüşe göre artık durum böyle değil.

Life By You, açık dünya, yaşam, oyun

Life by You daha fazla zamana ihtiyaç duyuyor

Yayıncı resmi internet sitesinden yaptığı yeni duyuruda zor bir karar almak zorunda kaldıklarını ve geliştirme sürecinde daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarını belirtti:

“Uzun bir düşünme sürecinin ardından daha önce 4 Haziran olarak belirlenen Life by You’nun Erken Erişim çıkış tarihinden vazgeçtiğimizi açıklamaktan üzüntü duyuyoruz. Özellikle de pek çok oyuncunun oyuna dair beklenti ve heyecanını anladığımız için bu kolay bir karar olmadı. Ancak ek geliştirme süresine ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Yeni bir yayın aralığı vadetmeyi istesek de, karşılanacağından emin olamadığımız yeni bir tarih vermek etmek yerine geleceği planlarken beklemenin daha akıllıca olacağına inanıyoruz.”

Life by You, Sims, yaşam simülasyonu, oyun

Life by You, 2019’da kurulan ve EA’in The Sims stüdyosunun eski patronu ve Second Life’ın yaratıcısı Linden Lab’ın eski CEO’su Rod Humble tarafından yönetilen bir stüdyo olan Paradox Tectonic’in ilk oyunu olacaktı.

Stüdyoya göre açık dünya yaşam simülasyonu, şimdiye kadarki en modlanabilir oyun olacak. Oyunda oluşturduğunuz insanlar, inşa ettiğiniz kasabalarla kendi hikayenizi yazacaksınız.

Life by You hakkında daha fazlası açıklandığında ve çıkış tarihi duyurulduğunda sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.