Six Days in Fallujah, 2022’nin son çeyreğine ertelendi

Birinci şahıs taktiksel nişancı oyunu Six Days in Fallujah, 2022’nin son çeyreğine ertelendi. Yayıncı Victura ve geliştirici Highwire Games, oyunu yeterince yüksek kalitede sunmak için geliştirici sayısını iki katına çıkardıklarını duyurdu.

Six Days in Fellujah, başlangıçta bu yıla planlansa da, artık Ekim ile Aralık 2022 arasında bir tarihte piyasaya sürülecek. Victura CEO’su Peter Tamte, gecikmenin nedenini açıkladı ve artan geliştirici sayısının oyunun ilerleyişi için yapılan pek çok şeyden biri olduğunu belirtti.

Tamte, “Gerçek hikayeleri yüksek kalitede yeniden yaratmanın, sahip olduğumuzdan daha fazla insan, sermaye ve zaman gerektireceği ortaya çıktı. Geliştirici sayısını iki katına çıkarmak, Six Days in Fallujah’ın askeri nişancılara yeni bir tür taktik ve duygusal derinlik kazandırdığından emin olmak için yaptığımız birçok şeyden sadece biri.” dedi.

Six Days in Fallujah, II. Felluce Muharebesi’ni konu alıyor

Six Days in Fallujah

Six Days in Fallujah, oyun ve belgesel görüntülerini bir araya getirerek, 2004 yılındaki II. Felluce Muharebesi‘nden gerçek hikayeleri sunmayı amaçlıyor. Hikayelerin tarafsız olarak anlatılabilmesi için savaşta bulunmuş 100’den fazla Deniz Piyadesi, Asker ve Iraklı sivilin kişisel hikayelerini, fotoğraflarını ve video kayıtlarını içeriyor.

Oyun ilk duyurulduğunda tartışmalı teması nedeniyle çok fazla olumsuz eleştiri aldı. Bazı insanlar, savaşın acımasız gerçeklerinin ve savaş suçlarıyla karşı karşıya kalan insanların hikayelerinin oyunlarda yer almaması gerektiğine inanıyor. Victura, gelen eleştirilerin ardından Six Days in Fallujah’ın siyasi bir mesaj vermediğini ve ABD propagandası yapmadığını öne sürdü.

II: Felluce Muharebesi, ABD Silahlı Kuvvetlerinin Birleşik Krallık askerlerinin desteğiyle 8-16 Kasım 2004 tarihleri arasında Felluce’deki Irak Direnişine karşı başlattıkları kanlı bir savaştı. Muharebe, 1968 yılındaki Vietnam Savaşı’ndaki Huế Muharebesi’nin sonra ABD’nin dahil olduğu en kanlı çarpışma olarak değerlendiriliyor.

Six Days in Fallujah, 2022’nin sonlarına doğru piyasaya sürülecek. Daha önce yayınlanan oynanış fragmanını kaçırdıysanız, buradan izleyebilirsiniz. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.