Skate 2’nin PlayStation ve Xbox sunucuları kapatılıyor

EA, Skate 2 sunucularının 10 Aralık 2021’de kapatılacağını açıkladı. İlginç bir şekilde bu haber, kaykay oyununun geriye dönük uyumluluk yoluyla Xbox Series X/S’e gelişinin duyurulmasından hemen sonra geldi.

Skate 2, PS3 ve Xbox 360 için 2009 yılında piyasaya sürülmüştü. Kaykay oyunu, yakın zamanda Xbox Series X/S kütüphanesine eklenen 70’ten fazla klasik oyundan biri olarak duyuruldu. Ancak EA, kısa süre sonra yaptığı paylaşımda zor bir karar aldığını belirterek sunucuların fişini çekeceği tarihi bildirdi.

Skate 2 oyuncuları, sunucuların kapatılmasının ardından muhtemelen hikaye modunu oynamaya devam edebilecek. Ancak çok oyunculu özellikler artık erişilebilir olmayacak. Ayrıca, EA Destek web sitesine göre, aynı gün Shadows of the Damned EA Play’den kaldırılacak.

EA paylaşımının sonunda Hizmet Güncellemeleri sayfasını paylaştı. Bağlantıda yer alan makalede, çevrimiçi hizmetleri kullanımdan kaldırma kararlarının kolay verilmediği ve yeni oyunlar geldikçe, eski oyunların oyuncu sayısının düştüğü belirtildi. Yayıncı, genel olarak tüm oyunlarında oyuncu sayısının en yüksek çevrimiçi oyuncu sayısının %1’inden daha azına düşmesi durumunda hizmeti sonlandırma kararı aldığını öne sürüyor.

Öte yandan EA, şu anda serinin bir sonraki oyunu Skate 4 üzerinde çalışıyor. Hayranlar, yeni oyun için yaklaşık 10 yıldır bekliyordu. Şirket, Tony Hawk’s Pro Skater 1+2‘nin başarı yakalamasının ardından kendi serisini yeniden canlandırmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında, oyunun PC’ye de geleceği onaylanmıştı.

Skate 2, seriye kaykaydan inme ve dünyadaki nesneleri hareket ettirme gibi benzersiz özellikler getirmişti. Ayrıca dönemine göre yüksek kaliteli bir oyundu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.