Skull and Bones’un çıkış tarihi beşinci kez ertelendi

Oyunseverlerin yıllardır beklediği Skull and Bones tam çıktı çıkacak derken, Ubisoft’tan bir kötü haber daha geldi. Açık dünya korsanlık oyununun çıkış tarihi yine ertelendi.

Daha önce 8 Kasım’da geleceği duyurulan Skull and Bones’un yeni çıkış tarihi 9 Mart 2023 olarak açıklandı. Ubisoft çıkış tarihini ertelemeseydi, oyunu God of War Ragnarok’tan sadece bir gün önce piyasaya sürmüş olacaktı.

Yayıncı bu hamleyle yılın en çok beklenen oyunlarından biriyle rekabet etmekten kurtulmuş olsa da, oyuncular bir kez daha hayal kırıklığına uğradı.

Ubisoft daha fazla zamana ihtiyaç duyuyor

Ubisoft, oyunun geliştirme aşaması tamamlanırken, teknik testler ve betalardan gelen geri bildirimlerin ardından deneyimi daha da geliştirmek ve dengelemek için ek zamana ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

Skull and Bones ilk olarak E3 2017’de duyuruldu. O zamanlar 2018 sonbaharında çıkacağı planlanmıştı. İlk gecikme ertesi yıl duyuruldu ve çıkış tarihini 2019-20 yılları arasına attı.

Açık dünya korsanlık oyunu sessizliğe gömüldükçe ertelemeler devam etti. Önce 2020‘ye ve ardından 2021‘e ertelendi. Daha sonra 2022-2023 mali yılında geleceği açıklandı ve 8 Kasım tarihi verildi. Şimdiki gecikmeyle birlikte son tarih 9 Mart 2023 olarak belirlendi.

Skull and Bones için açık beta planlanıyor

Skull & Bones, Ubisoft

Ubisoft, Insider Programı aracılığıyla yapılan testin ardından açık beta planını açıkladı. Açık betanın ne zaman yapılacağı veya nasıl kayıt olunacağı henüz bilinmiyor.

Yayıncı, resmi web sitesindeki bir duyuruda açık betanın yakın gelecekte gerçekleştirileceğini belirtti. Deneme süreciyle ilgili tarihler ve diğer detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Skull and Bones, PS5, Xbox Series X/S, Amazon Luna ve PC için geliştiriliyor. Oyun ilk olarak önceki nesil konsollar için planlansa da, artık sadece yeni nesil donanımlara gelecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.