Sniper Elite 5, önümüzdeki yıl konsollara ve PC’ye gelecek: İşte yenilikler

Sniper Elite serisinin bir sonraki oyunu Sniper Elite 5, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için 2022 yılında gelecek. Oyun, yepyeni bir PvP istila modunun yanı sıra gelişmiş ve daha etkileyici bir öldürme kamerası sunacak.

Kahramanımız Karl Fairburne bu kez Fransa‘ya gidecek. Yıl 1944 ve Brittany kıyılarındaki Atlantik Duvarı tahkimatlarını alma operasyonunun bir parçası olarak Fransız Direnişi ile temas kurmak üzere gönderildi. Fairburne, Kraken Operasyonu adlı gizli bir Nazi projesini keşfettiğinde, yüksek rütbeli Nazi subaylarını ortadan kaldıracak.

Sniper Elite 5, gerçek dünyadaki konumlara dayalı haritalar kullanıyor ve bu haritalar, serinin tarihindeki en büyük ve en sürükleyici deneyimleri vadediyor. Her biri oyunculara bir sızma ve çıkarma noktası seçeneği sunacak ve etrafta dolaşmalarına yardımcı olacak yeni dolaşma yöntemlerine sahip olacak.

Yeni oyunda zipline noktalarını, yokuşlardan aşağı kaymayı veya kenarlara tutunarak geçme gibi yeni mekanikler de olacak. Her görev, tek başına veya başka bir oyuncuyla birlikte tamamlanabilecek. İki oyuncu cephane ve eşyaları paylaşabilecek, birbirini iyileştirebilecek ve gerekirse komut verebilecek. Alternatif olarak, oyuncular bir mihver keskin nişancısı rolünü üstlenerek başkasının oyununu işgal edebilecek.

Silahların dürbünleri, kabzaları, namluları, şarjörleri ve cephaneleri gibi neredeyse her yönü, daha gelişmiş kişiselleştirme seçenekleri için elden geçirildi. Sniper Elite 5 oyuncularının atışlarını yapmadan önce silahın namlu ve kabza seçeneklerini, yer çekimi ve rüzgar yönünü dikkate almaları gerekecek.

Sniper Elite 5, kamera geliştirmeleri ve yeni modlarla gelecek

Sniper Elite 5

Başarılı atışlarda tatmin hissini artıran ve serinin vazgeçilmez parçası haline gelen öldürme kamerası da geliştirildi. Artık kemikler mermileri öngörülemeyen şekillerde saptırıyor. Kameralar, SMG’ler ve tabancalar tarafından da tetiklenebilecek ve genellikle hedefe kısa bir süre içinde isabet eden çoklu atışları gösterecek.

Rekabetçi çok oyunculu özellikler de 16 oyuncuya kadar destekleyen modlarla geri dönecek. Oyuncular başarıları için XP, madalya ve kurdeleler kazanabilecek. Alternatif olarak, dört oyuncunun düşman dalgalarına karşı mücadele verdiği bir Hayatta Kalma modu da olacak.

Sniper Elite 5, önümüzdeki yıl konsollar ve PC için gelecek. Keskin nişancı serisinin yeni oyunu, geçtiğimiz yıl duyurusundaki gecikmenin en olası nedeni

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.