Valkyrie Entertainment, PlayStation Studios ailesine katıldı

PlayStation Studios, ABD merkezli geliştirici Valkyrie Entertainment‘ı bünyesine kattı. Geliştirici, bir süredir Sony Interactive Entertainment ve PlayStation stüdyolarına çalışmalarıyla destek veriyordu.

PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, haberi Twitter hesabından duyurdu ve geliştiricinin önde gelen PlayStation serilerine önemli katkılarda bulunacağını açıkladı. Valkyrie Entertainment, daha önce Infamous 2 için Sucker Punch Productions’a, Twisted Metal için Eat Sleep Play’e ve God of War için Santa Monica Studio’ya yardım etmişti.

Stüdyo, şu anda God of War Ragnarok‘un geliştirilmesine de destek oluyor. Yine de sadece Sony’ye dışarıdan bir yardım veren bir stüdyo olmadılar. 2015 yılında kendi PlayStation’a özel oyunları Guns Up!’ı geliştirdiler.

Sony dışında Valkyrie Entertainment ile çalışan birçok stüdyo oldu. Geliştirici, The Walking Dead: Saints & Sinners, Valorant, Halo Infinite, Forza Motorsport 7, League of Legends, Legends of Runeterra, ARK Extinction, Middle-Earth Shadow of War gibi birçok oyuna destek oldular. Şu anda Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 üzerinde çalışıyorlar.

PlayStation Studios, bu yıl beşinci stüdyoyu bünyesine kattı

PlayStation Studios, oyunlar

Valkyrie Entertainment, bu yıl PlayStation Studios ailesine katılan beşinci stüdyo oldu. Sony Haziran ayında Housemarque, Temmuz’da Nixxes Software ve Eylül’de Firesprite ve Bluepoint Games‘i satın aldığını açıklamıştı. Firesprite daha sonra PlayStation’a özel oyun kataloğunu güçlendirmek için Fabrik Games‘i satın aldı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında, PlayStation Studios çatısı altında yaklaşık yarısı yeni IP olan 25’ten fazla PS5 oyunu geliştirildiği açıklanmıştı. Yani henüz duyurulmamış birçok oyun var ve Sony’nin yaptığı satın alma hamleleri, projelerin hızlanmasına ve yeni yeteneklerle gelişmesine yardımcı olacaktır.

Sony, satın aldığı yeni stüdyolarla birlikte sadece konsol değil, PC’ye ve mobil cihazlara da odaklanıyor. Şirket, ileriye dönük olarak yatırımlarına agresif bir şekilde devam etmeyi planlıyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.