Sonic Frontiers, 2022 sonuna ertelendi

Sonic Frontiers, geçtiğimiz ay serinin ilk açık dünya oyunu olarak duyurulmuştu. Sega Sammy Holdings, son mali raporunda net bir çıkış tarihi vermese de, oyunu 2022 sonuna ertelediklerini açıkladı.

Sega, Sonic Frontiers’ı başlangıçta mavi kirpinin 30. yıl dönümünü kutlamak için 2021’de piyasaya sürmeyi planladıklarını ancak oyunun kalitesini artırmak için erteleme kararı aldıklarını belirtti. Şirket yönetimi, yeni oyunun Sonic Forces’un ilk yıldaki satış performansını aşmasını bekliyor.

Sonic Frontiers, kaliteden ödün vermeyecek

Sonic Frontiers

Sonic Frontiers, uzun yıllar içindeki tamamen yeni bir deneyim sunan ilk Sonic oyunu olarak tanımlanıyor. Bu nedenle Sega, küresel olarak çok platformlu bir sunum yapmak istiyor. Yeni oyun, kalite açısından hiçbir taviz vermeyen ve birçok yeniliği barındıran bir proje olarak tanımlanıyor.

Kalite konusuna ayrı bir parantez açan Sega, oyunlarının çeşitli geliştirme aşamalarında kalite analizi yapmaya başladığını ve sonuç olarak Sonic Frontiers için yüksek beklentileri olduğunu söyledi. Ayrıca Sonic oyunlarının serinin ana kâr faktörü olmaya devam ettiğini ve film girişimlerinin başarısının izleyici kitlesini artırmaya yardımcı olduğunu belirtti.

Sega, yayınladığı raporda, “Filmin hit etkisiyle, iki kuşaktan ebeveynlerin ve çocukların birlikte Sonic’in keyfini çıkarabileceği seçenekler artıyor. Bu nedenle, bu zaman aralığında yüksek kaliteli oyunların piyasaya sürülmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Oyun dışındaki genişlemeler için güvenilir, kaliteli ürün ve hizmet sunabilecek partnerlerle çalışmayı ilke edindik.” ifadelerine yer verdi.

Sonic Frontiers, 2022 sonunda PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için çıkacak. Öte yandan Sonic the Hedgehog 2’nin vizyon tarihi 8 Nisan 2022 olarak belirlendi. Kaçıranlar, filmin ilk fragmanını buradan izleyebilirler.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.