Sony aktif kullanıcıları artırmak için daha fazla PS5’e özel oyun çıkaracak

Sony Group başkanı ve CEO’su Kenichiro Yoshida, aktif kullanıcı sayısını artırmak için PS5’e özel oyun portföyünü genişleteceğini açıkladı.

Yoshida geçtiğimiz günlerde yayınlanan kurumsal strateji sunumunda, bu hamlenin Sony’nin Oyun ve Ağ Hizmetleri segmentindeki genişleme stratejisinin merkezinde olduğunu söyledi.

Sunumda PS5’in oyuncu tabanını ve aktif kullanıcılarını artırmanın önemi vurgulandı. Paydaşlara konuşan Yoshida, “İtici gücün PS5’in büyümesi ve genişlemesi ile birinci parti oyun portföyümüzün güçlenmesi ve genişlemesi olduğunu düşünüyorum” dedi.

PS5 üretiminde zorlu bir başlangıç yapan Sony, artık tam kapasitede devam ediyor. Yoshida üretimdeki rahatlamanın bundan sonra da devam edeceğini belirtti.

Sony oyun geliştiricilerine daha fazla yatırım yapacak

Konsol devi, PlayStation Studios tarafından geliştirilen oyunları artırmanın yanı sıra üçüncü parti oyunların geliştirilmesi ve yayınlanması için daha fazla yatırım yapmayı planlıyor.

Yoshida, Sony’nin hedefinin içerik üretimini genişletmek ve PS5 tabanını büyüten, aktif kullanıcı sayısını artıran daha yenilikçi ve çekici oyun deneyimleri sağlamak olduğunu söylüyor.

Sony ayrıca Bungie’nin satın alınmasının bu kurumsal hamlenin önemli bir parçası olduğunu vurgulayarak canlı hizmet taahhüdünü yineledi. Yoshida, hedeflerinin PC’deki aktif kullanıcı sayısını artırmaya da yardımcı olacağına inanıyor.

Bu arada önümüzdeki hafta PlayStation Showcase geri dönecek. Etkinlikte birinci parti stüdyolardan duyurulara da yer verilecek.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.