Sony, McDonalds Avustralya’nın DualSense kampanyasını durdurdu

Güncelleme: McDonalds, açıklamasından geri adım attı ve Sony’den onay almak bir yana, şirketle bu konuda hiçbir zaman görüşmediğini ortaya koydu. Fast food devine göre DualSense tasarımı, hiç yayınlanmaması gereken bir konseptti. IGN’e yapılan açıklamada, “Görüntü yanlışlıkla medyaya verildi ve McDonald’s Avustralya ile Sony PlayStation arasında ticari bir ilişki yok” ifadesi yer aldı. Muhtemelen McDonalds’tan biri, yapılan hatayı örtbas etmek için gereksiz yere Sony’ye eleştiri getirerek mağdur izlenimi vermeye çalıştı.

Haberin orijinali

McDonalds Avustralya 50. yıl dönümünü kutluyor. Şirket, fast food temalı sınırlı üretim 50 adet DualSense kontrol cihazı da dahil olmak üzere ödüller vereceği oyun yayınları yapacaktı. Ancak Sony, fast food zincirinin oyun kollarını dağıtmasını engelledi.

McDonalds, 1 Ağustos‘ta başlayarak bir hafta boyunca toplamda 7 yayın yapmayı planlıyordu. Yayınlarda önde gelen Avustralyalı Twitch yayıncılarına yer vereceklerdi. Şirket yaptığı açıklamada yayın haftasını ertelediğini duyurdu ve yeni bir tarih açıklamadı. Program yeniden düzenlense bile üzerinde McDonalds ürünlerinin yer aldığı DualSense dahil edilmeyecek.

McDonalds’ın özel DualSense tasarımı, benzersiz bir görünüme sahipti. Beyaz kontrol cihazının sol tarafında patates kızartması, sağ tarafında hamburger görseli vardı. Ön yüzdeki D-pad ve diğer düğmeler sarı renkli tasarlanmıştı ve tetik düğmeler siyahtı. Son olarak dokunmatik yüzeyin ortasında McDonalds logosu yer alıyordu.

McDonalds, Sony’nin müdahalesinin ardından açıklama yaptı

McDonalds, Sony’nin DualSense ödülleri dağıtılmasına izin vermediğini belirten bir açıklama yayınladı. Etkinliğin ertelendiğini belirten şirket, yeni tarih açıklandığında takipçilerine bildireceğini duyurdu:

“Ne yazık ki, McDonald’s yayın haftası ertelendi ve bu Pazar başlamayacak. Şu anda planlanan etkinlik için yeni bir tarih veremiyoruz. Macca’nın 50. doğum gününe özel kapüşonlular ve her yayıncının dağıtacağı 50 kanal aboneliği de dahil olmak üzere bazı harika ödüllerimiz olacak. Yeni tarih onaylanır onaylanmaz sizlere bildireceğiz.

Sony PlayStation, planlanan Stream Week etkinliğiyle ilgili promosyon ürünlerinde kontrol cihazının kullanılmasına izin vermedi. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. McDonald’s yayın haftası ertelendi ve Sony PlayStation kontrol cihazları çekilişe dahil edilmeyecek.”

Sony, PS5 konsolları için tasarlanan üçüncü parti ürünleri sıkı bir şekilde takip ediyor. Konsol devi, daha önce birçok kapak ve aksesuar satıcısına engel olmuştu. McDonalds’ın DualSense tasarımını nasıl buldunuz? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.