GTA 5 satışları 150 milyona ulaştı; GTA Online büyümeye devam ediyor

Rockstar’ın yıllara meydan okuyan oyunu GTA 5, yükselişini sürdürüyor. Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two, bir gelir toplantısı sırasında oyunun şimdiye kadar 150 milyon kopya sattığını duyurdu. Böylece açık dünya aksiyon macera oyunu yeni bir dönüm noktasına ulaştı.

Üç ay önce 145 milyon sattığı bildirilen GTA 5’in satışları, o zamandan bu yana 5 milyon arttı. Oyun sadece iyi satmakla kalmıyor, aynı zamanda çevrimiçi modu GTA Online, yeni oyunculara ulaşmaya devam ediyor. Take-Two, GTA Online’ın Los Santos Tuners güncellemesinin yeni oyuncu sayısında ve oyun içi satışlarda rekoru getirdiğini yineledi.

GTA serisi şimdiye kadar 350 milyon sattı

GTA 5, GTA serisi

GTA serisinin tüm oyunları toplamda 350 milyon adet sattı. Öte yandan Call of Duty serisinin satışları 400 milyonu aştı. Ancak Rockstar bu başarıya sadece 5 ana oyunla ulaştı. GTA 5, sekiz yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen günümüzde hala satış listelerinin zirvelerinde yer alıyor.

Rockstar’ın en son oyunu Red Dead Redemption II ise satışlarını 38 milyona yükselterek başarılı performansını sürdürüyor. İlk oyunu ve devam oyununu birleştiren Red Dead Redemption serisinin satışları şimdiye kadar 60 milyona ulaştı.

GTA 5, 11 Kasım’da yeni nesil PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerine kavuşacak ve oyunun satışları büyümeye devam edecek. Ayrıca GTA Online’ın bağımsız bir sürümü de çıkacak ve lansmanda PS5 oyuncularına ücretsiz olacak. Görünüşe göre GTA 6 için uzun bir süre daha bekleyeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.