Sony, Firewalk Studios’u satın aldı: Çok oyunculu bir PS5 ve PC oyunu geliştiriyor

PlayStation Studios büyümeye devam ediyor. Sony Interactive Entertainment, ProbablyMonsters’ın yan kuruluşu olan Firewalk Studios’u satın aldı.

Firewalk Studios, PS5 ve PC için orijinal bir AAA çok oyunculu oyun geliştiriyor. Stüdyo, yeni nesil bir canlı hizmet deneyimi sunmak için Bungie ve Haven Studios gibi PlayStation ekipleriyle iş birliği yapacak.

PlayStation Studios, 20 geliştiriciye ulaştı

Firewalk, Nisan 2021’de SIE ile özel bir yayıncılık ortaklığını duyurmuştu. Satın alınmasıyla birlikte PlayStation Studios’a katılan 20. geliştirici oldu.

2018’de ABD’nin Washington eyaletinde kurulan stüdyo, bağımsız bir AAA oyun şirketi olan ProbablyMonsters’ın bir parçasıydı. Sektörün tecrübeli isimlerinden Tony Hsu ve Ryan Ellis liderliğindeki ekip, çok oyunculu oyunlarda deneyime sahip.

SIE Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, Firewalk Studios’un olağanüstü çok oyunculu oyunlar konusundaki uzmanlığını övdü ve stüdyonun PlayStation’a değerli bir katkı olacağına inandığını belirtti.

PlayStation Studios, Sony

PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst ise Firewalk’u PlayStation ailesine katmaktan duydukları heyecanı dile getirerek oyuncular için anlamlı deneyimler yaratma konusundaki ortak tutkularını vurguladı.

Firewalk Studios Başkanı Tony Hsu da PlayStation ekosisteminin desteğiyle takımlarının vizyonunu gerçeğe dönüştürmekten duydukları heyecanı dile getirdi.

Şu anda yaklaşık 150 çalışanı bulunan stüdyo, PlayStation Studios Harici Geliştirme ekibiyle yakın iş birliği içinde, yönetim altında çalışmaya devam edecek. Satın alma maliyeti henüz açıklanmadı.

Firewalk’un ilk projesi konsolda PS5’e özel çok oyunculu bir oyun olacak. Daha fazlasını öğrendiğimizde sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.