Sony, PlayStation Now hizmetini mobil cihazlara getirmeyi düşünmüş

PlayStation Now, şu anda sadece PS4 ve PS5 konsollarında kullanılabiliyor. Ancak yakın zamanda ortaya çıkan mahkeme belgelerine göre Sony, PS Now hizmetini geçtiğimiz yıllarda mobil cihazlara da getirmeyi planlıyordu.

Sony, 2017 yılında çok sayıda PS3 ve PS4 oyununu bulut oyun hizmeti PS Now ile birlikte akıllı telefonlara taşımayı düşünmüş. Mahkeme belgeleri, Eylül 2021’de sonuçlanan Epic ve Apple arasındaki davaya ait. Davada Apple’ın, Sony’nin PS Now hizmetini mobil cihazlara getirmeyi planladığı konusunda içerden bilgi sahibi olduğu bildirildi.

Planlar uygulanmış olsaydı, aboneler başlangıçta 450’den fazla PS3 oyununa mobil cihazlardan erişebilecekti. Daha sonraki bir tarihte PS4 oyunları da eklenecekti. Ancak muhtemelen planlar tutmadı ve Sony kararından vazgeçti.

PlayStation Now yıllar içinde önemli ölçüde gelişti ve modernleşti. Önceden hizmet, abonelerin oyunları Sony Bravia ve Samsung TV gibi akıllı televizyonlar, PlayStation TV veya Sony Blu-Ray oynatıcılar aracılığıyla oynamasına izin veriyordu. Ancak Sony, 2017’de PS4 ve PC platformlarına odaklanmak amacıyla bu cihazlara yönelik desteği sonlandırdı.

Sony’nin ilerleyen zamanlarda bulut oyun desteğini mobil cihazlara ekleyip eklemeyeceği belirsiz. PS Now hizmeti, şu anda sadece PS4 ve PS5 konsollarında kullanılabiliyor. Öte yandan teknik olarak bulut hizmeti olmasa da, oyunları PS Remote Play uygulaması aracılığıyla mobil cihazlarda oynamak da mümkün.

PlayStation Now şu anda 19 ülkede erişime açık ancak Türkiye listede yok. Sony’nin oyun akış hizmetiyle ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: The Verge

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.