Star Wars Eclipse’in gelişi en az 3-4 yıl sürebilir

Quantic Dream’in merakla beklenen Star Wars oyunu The Game Awards etkinliğinde duyurulmuştu. Ancak erken geliştirme aşamasında olduğu bilinen Star Wars Eclipse adlı oyunun gelişi sandığımızdan daha uzun sürebilir.

Oyun sektöründen güvenilir sızıntılarıyla bilinen Tom Henderson, hikaye odaklı aksiyon macera oyunu Star Wars Eclipse’in çıkış tarihinden en az 3 veya 4 yıl uzakta olduğunu öne sürdü. Ayrıca oyunun Quantic Dream’in Paris stüdyosunda geliştirildiğini ve CEO David Cage’in projeyle yakından ilgilendiğini belirtti.

Star Wars Eclipse, geliştirme sürecinde engellerle karşılaşabilir

Quantic Dream’in Cage ve eski geliştiricilerin dahil olduğu, kötü çalışma koşullarına yönelik davaların ardından çalışan bulmakta zorlandığı da bildirildi. Cage, son yıllarda oyun sektöründe oldukça tartışmalı bir figür oldu ve eski meslektaşlarının yanı sıra Fransız yayınları tarafından gün ışığına çıkarılan çok sayıda iddiada yer aldı. Bu süreçte, stüdyonun itibarı, yasal sıkıntılar nedeniyle önemli ölçüde zarar gördü.

Ayrıca Henderson’a göre, Star Wars Eclipse, Quantic Dream’in daha önce açık dünya oyununda hiç kullanılmamış olan oyun motoru tarafından da kısıtlanıyor. Ayrıca şu anki geliştiricilerden birinin, “Bir Star Wars hayranı olsaydım ben de heyecanlanırdım. Ama oyunun sonunda nasıl görüneceği başka bir mesele.” dediğini iddia etti.

Quantic Dream’in şu anda yalnızca Paris ve Montreal stüdyolarında 60’tan fazla iş ilanı var. Eğer stüdyoya ve yeni projesine beklenen ilgi gelmezse, Star Wars Eclipse’in gelişimi çıkmaza girebilir. Oyunun yayınlanan ilk fragmanına ve keşfedilen ilk detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Star Wars Eclipse, anlatı odaklı bir aksiyon macera oyunu olacak. Yeni galaktik macera, her biri kendi yolları, yetenekleri ve rolleri olan benzersiz yeni karakterler ve özgün bir hikaye içerecek. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.