Sony, değiştirilebilir PS5 kapaklarını ve yeni DualSense renk seçeneklerini tanıttı

Sony, sonunda PlayStation 5 sahiplerinin konsollarının tasarımını değiştirebileceği Galaxy Collection ürünlerini tanıttı. Midnight Black, Cosmic Red, Nova Pink, Starlight Blue ve Galactic Purple renk seçenekleriyle tanıtılan yeni PS5 kapakları ve uyumlu DualSense renk seçenekleri, Ocak 2022’de satışa çıkacak.

Değiştirilebilir PS5 kapakları, 54.99 dolardan satışa sunulacak. Kullanıcılar, konsol üzerindeki orijinal beyaz kapakları çıkararak yenilerini kolayca takabilecek. Şirket, farklı renk seçeneklerine sahip PS5 paketlerinin gelip gelmeyeceğini açıklamadı. Şimdilik muhtemelen eklenti seçeneği olarak piyasaya sürülecekler.

PS5 kapakları, kullanıcıların en çok talep ettiği aksesuarlardan biriydi ve sonunda oyuncularla buluşuyor. Her ne kadar isabetli bir hamle olsa da, yeni nesil konsol sahipleri fiyatlardan memnun değil. İki plastik kapak ve DualSense kontrol cihazı arasında sadece 20 dolar fark var…

Sony, konsol kapaklarını yüksek fiyattan satarken, üçüncü parti satıcılara da göz açtırmıyor. Daha önce birçok üretici, kendi tasarladıkları kapakları piyasaya sürseler de, konsol devinin yasal yaptırımlarıyla karşılaştılar.

PS5 kapaklarıyla uyumlu yeni DualSense seçenekleri de geliyor

PS5, DualSense

Sony, daha önce DualSense kontrol cihazının Midnight Black ve Cosmic Red seçeneklerini daha önce piyasaya sürmüştü. Şimdiyse, yeni konsol kapaklarıyla uyumlu üç yeni renk seçeneğini piyasaya sürecek: Nova Pink, Starlight Blue ve Galactic Purple.

Yeni DualSense kontrol cihazları da Ocak ayında piyasaya sürülecek ve her biri 74.99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Galaxy Collection ürünlerinin bir kısmı, direct.playstation.com üzerinden erken erişimle satışa çıkacak. Ayrıca Türkiye’nin henüz yer almadığı çeşitli bölgelerde perakende olarak da satılacak.

Sony, ürünlerin ilerleyen zamanlarda daha fazla bölgede piyasaya sürüleceğini ortaya koydu. Kapakların ve DualSense renk seçeneklerinin satış tarihleri, bölgeler ve diğer detaylara PlayStation Blog üzerinden erişebilirsiniz.

Galaxy Collection ürünlerini ve renk kataloğunu nasıl buldunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz. Son olarak, PS5 kapaklarıyla ilgili ayrıntılı bilgiye buradan, DualSense renk seçenekleriyle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.