Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök genişlemesi resmi olarak duyuruldu

Ubisoft, daha önce söylentilere konu olan Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök genişlemesini resmi olarak duyurdu. Yeni DLC, 10 Mart 2022‘de piyasaya sürülecek ve yaklaşık 35 saat uzunluğunda olacak.

Dawn of Ragnarök genişlemesi, yeni bir karakter kadrosu ve ana oyundaki İngiltere haritasının kabaca üçte biri boyutunda olan yeni bir İskandinav diyarını içerecek. Oyuncular, yeni DLC’de Eivor’u kontrol etmek yerine, İskandinav savaş ve bilgelik tanrısı Odin olarak oynayacaklar.

Eivor, ona Odin olacağı bir vizyon veren iksiri içerek oğlu Baldr‘ı kurtarmak için yola çıkacak. Bu yolculuk, Odin’i istila altındaki cücelerin yaşadığı bir krallık olan Svartalfheim‘a götürecek. İstila, cüceleri saklanmaya zorladı ve oyuncular Baldr’ı bulup kurtarmak için gizli sığınakları bulmak, cücelerin yerini belirlemek ve bilgi almak zorunda.

Assassin’s Creed Valhalla: Dawn of Ragnarök – Sinematik Fragman

Assassin’s Creed Valhalla oyuncularının yol boyunca karşılaşacakları düşmanlar arasında Muspels, Flame Keeper ve Surtr’s Fury dahil olmak üzere yeni ateş tabanlı düşmanlar olacak. Genişlemenin ana düşmanı, Odin’in şimdiye kadar karşılaştığı en büyük düşman olarak tanımlanan öldürülemez ateş devi Surtr olacak.

Oyuncular, cüceler tarafından Odin’e verilen bir kolluk olan Hugr-Rip sayesinde yeni güçler kazanabilecek ve bir düşmanı yendiğinde güçlerini alabilecek. Bunlar arasında bir kuzguna dönüşmek, silahlarını buzla dondurmak, uzak yerlere ışınlanmak için yay kullanmak veya ölü düşmanları diriltmek de var.

Tüm bunların yanı sıra oyuncuların bir Valkyrie‘nin meydan okumasında ödüller kazanmak için bir dizi düşmanla savaşabilecekleri yeni bir dövüş arenası da olacak. Dawn of Ragnarök, Assassin’s Creed Valhalla’nın ikinci genişleme yılındaki ilk içerik olacak ve devamı gelecek.

Dawn of Ragnarök, daha önce Assassin’s Creed Rogue ve Assassin’s Creed Origins’in The Curse of the Pharaohs genişlemesinden sorumlu olan Ubisoft Sofia tarafından geliştiriliyor. Genişleme, 14 Aralık’ta piyasaya sürülecek olan ve Assassin’s Creed Valhalla ile Odyssey dünyalarını bir araya getiren bir hikaye DLC eşliğinde duyuruldu.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.