Sony, PS5 oyunlarını PS Now’a getirebilecek bir sistemi patentledi

Sony Interactive Entertainment, bir NVMe SSD ağı aracılığıyla oyun akışı sağlayan bir patent için başvuruda bulundu. Bunlar, PS5’te kullanılan aynı depolama sürücüleri ve bu, PS5 oyunlarının gelecekte PlayStation Now hizmetine dahil edilebileceği anlamına geliyor.

Ultra Yüksek Hızlı Düşük Gecikmeli Ağ Depolama patenti, oyun akış hizmetlerinde yaygın olarak kullanılan bir işlem olan birden fazla oyun kopyasını depolama ve birkaç depolama sürücüsünde veri kaydetme sürecini ayrıntılı olarak açıklıyor. Patentli ağ, sürücülerde depolanan farklı veri bloklarını takip edebilecek ve bunlara doğrudan erişebilecek.

Sistem, aslında PS5 konsolunun dahili SSD’sinin PS4’ten daha hızlı yükleme sürelerine sahip olmasının nedenlerinden biri. Kısacası, akış ağı PS5’in veri aktarım hızlarına ayak uydurabilecek ve PS5 oyunlarını yayınlama olasılığının önünü açacak.

PS Now, Xbox Game Pass

Sony, Xbox Game Pass’e karşı hamle yapabilir

Sony’nin şu anda 18 milyon oyuncudan oluşan aktif bir kullanıcı tabanına sahip olan Xbox Game Pass hizmetine karşı hamle yapması bekleniyor. Konsol devi, Nisan ayında PS Now’da 1080p akışa başladı ve muhtemelen hizmeti yakında Yeni Zelanda ve Avustralya’ya getirecek. Oyunların geleceği bulutta gibi görünüyor ve patentlenen sistem yüksek hızlı oyun akışı sağlayabilir.

Patent ilk olarak Nisan ayında, 1080p akış güncellemesiyle aynı zamanda kaydedildi. Üzerinde çalışılan sistem, Sony’nin şirketin akış hizmeti ağını yeni nesile hazırladığını kanıtlıyor. Sony’nin ayrıca Azure bulut altyapısını kullanmak için Microsoft ile bir ortaklık kurabileceği konuşuluyor. Patentle ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.