Sony ve Pocketpair, Palworld Entertainment’ı kurdu

Pocketpair ve Sony yeni bir şirket aracılığıyla ortak bir girişim kurdu. Palworld Entertainment Co. Ltd., oyunu daha da geliştirme ve ilerletme amacı taşıyor.

Ortaklık Sony Music Entertainment (SME), Sony’nin yan kuruluşu Aniplex ve Pocketpair arasında gerçekleşti. Şirketler, yılın hit oyunu için yeni işler genişletmeyi ve geliştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Çok oyunculu açık dünya hayatta kalma oyunu Palworld, yayınlandıktan yalnızca 1 ay sonra oyuncu sayısının 25 milyonu geçmesiyle 2024’ün en çok ses getiren oyunlarından biri olmuştu.

Palworld

Palworld daha fazla platforma ve ticari alana açılacak

Şu anda Xbox Series X/S, Xbox One, Xbox Game Pass ve PC’de mevcut olan Palworld’ün yakında daha fazla platforma açılması bekleniyor.

Henüz resmi duyuru yapılmadı ancak stüdyonun topluluk yöneticisi Bucky, silahlı Pokémon tarzı oyununun PS5 ve PS4’e geleceğini ima eden bir mesaj yayınlamıştı.

SME tarafından paylaşılan basın bülteni, girişimin yalnızca oyunun erişimini artırmakla kalmayacağını, aynı zamanda ürün, küresel lisanslama ve diğer ticari iş faaliyetleri etrafında da döneceğini duyuruyor.

Palworld

Palworld Entertainment, bu ay Çin’in Şanghay kentinde düzenlenecek Bilibili World 2024’te tanıtılacak olan özel ürünler geliştirmeye başladı. Ön siparişler Aniplex aracılığıyla verilecek.

Palworld, savaş, canavar yakalama, eğitim ve üs inşa etmeyi ilgi çekici bir şekilde bir araya getiriyor. Oyuncular, klasik yaylardan mızraklara modern tüfeklerden roketatarlara kadar çeşitli silahlar kullanabiliyor.

Oyunda üs operasyonlarının inşasına ve üretime yardımcı olmanın yanı sıra, savaşta güçlü müttefikler olabilen Pal’leri bulmaya ve yakalamaya çalışıyorsunuz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.