Palworld yakında PS5 ve PS4’e gelecek gibi görünüyor

Palworld yakın gelecekte PlayStation oyuncularıyla buluşabilir. Topluluk yöneticisi, oyunun Sony’nin konsollarına taşınacağına işaret eden bir paylaşım yaptı.

Palworld’un topluluk yöneticisi Bucky, X/Twitter hesabından yaptığı paylaşımda popüler silahlı Pokémon oyununun PS5 (hatta belki PS4 de olabilir) geleceğini ima eden bir mesaj yayınladı.

Paylaşımda siyah, yeşil ve beyaz kalplerin yanına mavi kalp emojisi yer aldı. Bunlar Xbox konsollarını temsil ediyor gibi görünüyor. Mavi kalp ise PlayStation’a referans veriyor.

Bucky mesajında, “Daha fazla kalp eklemek istiyorum ama hangi rengin uyacağından emin değilim…” dedi ve mavi kalbi ekleyerek, “Hmm… Nasıl oldu? Bence iyi görünüyor!” ifadelerine yer verdi.

Palworld

Palworld daha geniş kitlelere açılacak

Palworld, Ocak ayında Steam Erken Erişim ve Xbox Oyun Önizlemesi aracılığıyla çıktı. Geliştirici Pocketpair’e göre Pokémon tarzı hayatta kalma oyunu ilk ayında 25 milyondan fazla oyuncuya ulaştı.

Şirketin CEO’su Takuro Mizobe, Mart ayında Palworld’ü daha fazla platforma getirmek için görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Ayrıca ortaklık veya satın alma tekliflerine açık olduklarını belirtti.

Palworld

Xbox, oyunun bugüne kadarki en büyük üçüncü parti Game Pass lansmanı olduğunu açıklamıştı. Sonunda PlayStation oyuncuları da maceraya atılabilecek.

Platformlar henüz netleşmedi ancak PC’nin yanı sıra Xbox Series X/S ve Xbox One konsollarında olması, PS4’e de çıkabileceği anlamına geliyor. Ayrıca MacOS sürümü de 2024 için onaylanmıştı.

Aslında Palworld, Nintendo Switch için de çok uygun bir oyun ancak henüz bu tarafta bir gelişme yaşanmadı. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.