Yeni Twisted Metal oyunu, Destruction AllStars geliştiricileri tarafından yapılıyor

Twisted Metal serisini geri döndürmesi beklenen yeni oyunun PS5’e özel Destruction AllStars’ın arkasındaki Lucid tarafından geliştirildiği bildiriliyor. Söylentilere göre, seriyi yeniden başlatacak olan oyun, oynaması ücretsiz olarak gelebilir.

VGC, İngiltere merkezli Destruction AllStars geliştiricisi Lucid’in 10 yılı aşkın bir süredir yeni Twisted Metal oyunu üzerinde çalıştığını bildirdi. GamesBeat’ten Jeff Grubb, bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, serinin yeniden canlandırılacağını ancak bunun uzun bir süreç olacağını öne sürerek oyunun varlığına dair ilk iddiaları ortaya atmıştı.

Twisted Metal serisinin yeni oyunu ücretsiz olabilir

Twisted Metal serisi, 2012 yılında yeniden başlatılmasından bu yana yeni oyun almamıştı. Ayrıca bir kaynağa göre yeni oyun, oynaması ücretsiz bir modele sahip olacak. Stüdyonun araç savaşı oyunu Destruction AllStars, ücretli olmasına rağmen PlayStation Plus oyunu olarak piyasaya sürülmüştü.

Destruction AllStars, başlangıçta PS5 için 560 TL‘lik yeni nesil bir lansman oyunu olarak planlandı. Ancak piyasaya sürülmeden sadece haftalar önce, 2021 yılına ertelendi. PS Plus oyunu olarak iki ay boyunca ücretsiz sunulmasının ardından artık 179 TL’ye satılıyor. Geliştiriciler, oyunu mümkün olan en geniş kitleye ulaştırmak istese de, düşük oyuncu sayısını telafi etmek için çok oyunculu oyuna botlar eklemek zorunda kaldı.

Öte yandan ilk olarak Mayıs 2019’da duyurulan Twisted Metal dizisi üzerinde de çalışmalar sürüyor. PlayStation’ın araç savaşı serisinin canlı aksiyon uyarlaması, Deadpool filmlerinin ve Zombieland’in yazarları Rhett Reese ve Paul Wernick tarafından kaleme alınan bir aksiyon komedi dizisi olacak.

Avengers serisinin yıldızı Anthony Mackie (Falcon), merakla beklenen dizide başrol oynayacak. Dizi, psikopat bir palyaço olan baş karakter Sweet Tooth‘un yanı sıra haydutların ölümcül araçlarla dolaştığı kıyamet sonrası dünyada, gizemli bir paket teslim etmekle görevli bir yabancıya odaklanacak.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.