South Park yapımcılarından yeni oyun yolda

South Park’ın arkasındaki isimler Trey Parker ve Matt Stone, ViacomCBS ile uzun süredir devam eden serileri için yüz milyonlarca dolar değerinde büyük bir anlaşma imzaladılar. Bloomberg, bu yatırımın Paramount+ ile yürütülen dizi ve film projelerinin yanı sıra South Park dünyasında geçen bir 3D video oyunu için kullanılacağını bildirdi.

Viacom ile yapılan 900 milyon dolar değerindeki anlaşma, önümüzdeki altı yılı kapsıyor. Öncelik, Viacom’un Comedy Central ağı için South Park’ın altı sezonunun yanı sıra Paramount+ yayın hizmetleri için 14 film oluşturmak. Filmler, South Park’ın mevcut dünyasını genişletecek ve birbirine bağlı bir sinematik evrende yeni karakterler sunacak. Bu filmlerden birinin yıl sonundan önce vizyona girmesi ve geri kalanının 2027’nin sonuna kadar gelmesi planlanıyor.

Yeni South Park oyunuyla ilgili detaylar perde arkasında

South Park, The Fractured But Whole

Planlanan yeni oyun hakkında daha fazla ayrıntı verilmedi ancak South Park: The Stick of Truth ve The Fractured But Whole ile aynı oyun evreninde geçmeyeceğini varsayabiliriz. Eğer oyun farklı bir konseptte ele alınacaksa dünyasında geçecekse, genişletilmesi planlanan evreni destekleyici bir oyun olarak ele alınması muhtemel.

Son iki oyun Ubisoft tarafından yayınlansa da, yeni oyunun kimlerin elinden çıkacağı belli değil. Proje için henüz herhangi bir geliştirici veya yayıncı açıklanmadı. The Stick of Truth, Obsidian Entertainment ve South Park Digital Studios ile ortaklaşa geliştirilmişti. The Fractured But Whole’da ise South Park Digital Studios ve Ubisoft San Francisco ortak çalıştı.

İkili, başarılı seriye yapılan dev yatırımı, önümüzdeki yıllar boyunca oyun projesi de dahil olmak üzere diğer birçok TV ve sinema yapımını desteklemek için kullanacak. Yeni oyun hakkında detaylar perde arkasında olsa da, gelecek resmi açıklama veya söylentileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.