Spec Ops: The Line, Steam’den sessiz sedasız kaldırıldı

Geliştirici Yager ve yayıncı 2K’nın taktiksel üçüncü şahıs nişancı oyunu Spec Ops: The Line, Steam’den sessiz sedasız kaldırıldı.

Oyunun Steam sayfasını ziyaret eden oyuncular, “Spec Ops: The Line artık Steam mağazasında mevcut değil.” mesajıyla karşılaşıyor. Açıklamada başka herhangi bir detay yer almıyor.

Oyunun mağazadan neden kaldırıldığı henüz belli değil ancak Reddit kullanıcıları sorunun lisanslı müzik kullanımından kaynaklanabileceğini düşünüyor.

Spec Ops, The Line

Spec Ops: The Line müzik lisansları nedeniyle kaldırılmış olabilir

Sevilen klasik nişancı oyununda Jimi Hendrix, Mogwai, Deep Purple, Alice in Chains ve Björk gibi önemli sanatçıların müzikleri yer alıyordu.

2K, parçaların lisans süresinin dolması nedeniyle oyunu mağazadan kaldırma veya lisansları yenilemek için geçici olarak satışa kapatma kararı vermiş olabilir.

Spec Ops: The Line, 2012 yılında piyasaya sürüldü. Eleştirmenlerden ortalama incelemeler alan oyun, oyunculardan oldukça olumlu yorumlar aldı.

Spec Ops, The Line

Provokatif ve sürükleyici bir deneyim sunan askeri nişancı oyunu, oyuncuları hayal bile edilemeyecek seçimlere ve anlatılamaz durumların ortasına yerleştirerek ahlaklarını test ediyor.

Çinli teknoloji devi Tencent, 2020 yılında oyunun geliştiricisi Yager Development’a yatırım yaparak Berlin merkezli stüdyonun azınlık hissedarı oldu. Daha sonra Haziran 2021’de yatırımını artırarak çoğunluk hissesini satın aldı.

Stüdyonun en son oyunu, Haziran 2022’de çıkan ancak bir yıl sonra sunucuları kapatılan birinci şahıs nişancı oyunu The Cycle: Frontier oldu. Bir sonraki projeleri henüz duyurulmadı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.