Ubisoft: Splinter Cell Remake’in çıkış tarihine yıllar var

Splinter Cell Remake serinin hayranları tarafından merakla bekleniyor. Ancak Ubisoft’a oyunun henüz yolun başında olduğunu açıkladı.

Ubisoft Toronto, Splinter Cell Remake’in hâlâ geliştirme sürecinin çok erken aşamasında olduğunu duyurdu. Stüdyoya göre gizlilik odaklı aksiyon oyunu prototip aşamasında ve çıkış tarihine yıllar var.

Yine de serinin 2002 yılında çıkan ilk oyunu için 20. yıl dönümüne özel bir video yayınlandı. Görüntülerde remake sürümüne ait konsept görselleri var.

Videonun 16. dakikasından itibaren ekip remake’e odaklanıyor ve yedi adet konsept sanatı sergileniyor. Daha fazlasını görmek için yıllarca beklemek zorunda olduğumuz gerçeği üzücü.

Splinter Cell Remake, tüm içeriği sıfırdan geliştirilerek tamamen yenileniyor. Karakterler ve hikayede iyileştirmeler olacak, ancak hikayenin özü ve deneyim aynı kalacak.

Geliştiriciler, serinin diğer oyunlarından bazı özellikleri ekleme konusunda araştırmalar yapıyor. Ancak oyun henüz prototip aşamasında ve remake sürümünün nasıl şekilleneceğini şimdiden söylemek zor.

Splinter Cell, remake

Ubisoft, yenilenen oyunun Snowdrop motoruyla geliştirildiğini açıklamıştı. Ayrıca Modern donanımlar için yeni nesil görseller, güncellenmiş oynanış, dinamik aydınlatma ve gölgelerle geri dönecek.

Tüm bunların yanı sıra yine çizgisel bir hikaye sunacak ve açık dünya olmayacak. Elbette Sam Fisher’ın macerasında gizlilik, her zaman olduğu gibi deneyimin en önemli parçası olacak.

Şimdiye kadar Splinter Cell Remake’in gelişini duyuran kısa bir teaser dışında hiçbir şey görmedik. Herhangi bir sızıntı veya ipucu gelirse sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.