Splinter Cell Remake resmi olarak duyuruldu

Ubisoft, 2002’de piyasaya sürülen ilk Splinter Cell’in remake sürümü üzerinde çalıştığını resmi olarak duyurdu. Splinter Cell Remake, serinin en son oyunu Blacklist’in arkasındaki Ubisoft Toronto tarafından geliştiriliyor.

Splinter Cell Remake, The Division serisi, heyecanla beklenen Avatar: Frontiers of Pandora ve Ubisoft’un yeni Star Wars oyununu inşa etmek için kullanılan Snowdrop motoruyla geliştiriliyor. Modern donanımlar için yeniden geliştirilen oyun, yeni nesil görseller, güncellenmiş oynanış, dinamik aydınlatma ve gölgelerle geri dönüyor.

Yapımcı Matt West, Splinter Cell Remake’in geliştirme sürecinin çok erken aşamasında olduğunu söyledi. Ayrıca serinin kimliğinin ve ruhunun bozulmadan kalmasını sağlamaya çalıştıklarını belirtti. Yeniden geliştirilen oyun, yine çizgisel bir hikayeyle gelecek ve açık dünya olmayacak.

Splinter Cell Remake, atılan her adımın aslında bir seçimin parçası olduğu yoğun bir oyun deneyimi sunacak. Ayrıca gizlilik oyunun önemli bir parçası olacak. Durumları gözlemleyen, planlarını yapan, ekipmanlarını kullanan ve kendilerine sunulan zorluklarla başa çıkmak için düşmanı yaratıcı bir şekilde alt eden oyunculara ustalık duygusu yaşatacak.

Orijinal Splinter Cell’in geliştiricilerinin remake üzerinde çalışıp çalışmadığı belli değil, ancak teknik yapımcı Peter Handrinos, serinin emektarlarının yeni ekibin bir parçası olduğunu söylüyor. Geliştiriciler, Splinter Cell’in geleceği için sağlam bir temel oluşturmaya çalışıyor. Yani gelecekte daha fazla oyun görebiliriz.

Splinter Cell Remake, her ne kadar heyecan verici bir duyuru olsa da topluluğu tam olarak tatmin etmedi. Birçok oyuncu, Sam Fisher’ı yeni bir oyunda görmek istediklerini dile getiriyor. Yine de remake projeleriyle seriyi yeni nesile taşımak da “başlangıç için” iyi bir seçim olabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.