THQ Nordic 10. Yıl Dönümü etkinliğinde duyurulan tüm oyunlar

THQ Nordic, 10. yıl dönümünü yeni oyun duyuruları içeren bir canlı yayın etkinliğiyle kutladı. Yayıncı, etkinlik sırasında şu anda stüdyolarında geliştirilmekte olan sekiz yeni oyunu açıkladı.

THQ Nordic, yaklaşık 30 dakika süren gösteri sırasında remake sürümünden sürpriz devam oyunlarına kadar çok sayıda oyun ortaya çıkardı. Destroy All Humans! 2 – Reprobed gibi bazı oyunlar, etkinlik öncesinde sızdırılmıştı. Yine de canlı yayında sergilenen sürpriz oyunlar da oldu. Yayıncının tarihindeki bu önemli dönüm noktasında duyurduğu oyunlara bir göz atalım:

Destroy All Humans 2! – Reprobed

Orijinal Destroy All Humans 2’nin remake sürümü geçtiğimiz hafta PlayStation tarafından yanlışlıkla sızdırıldı. THQ Nordic, 10. yıl dönümü etkinliğinde resmi duyuruyu yaptı. Geliştiriciler, Destroy All Humans 2 – Reprobed’i tamamen bir yeniden geliştirilmiş yapım olarak adlandırıyor. Oyun sıfırdan inşa edilmiş olsa da, eski seslendirmeleri geri getiriyor.

Devam oyunu yıkılabilir ortamlar sunan yeni fizik motoru gibi bazı yeni teknolojiler de içeriyor. Artık uzay mekiğiyle binaları yok etmek daha da dinamik olacak. Geliştirici Black Forest Games ayrıca oyunun bölünmüş ekran ile kooperatif oynanabileceğini de duyurdu.

Destroy All Humans 2! – Reprobed PS5, Xbox Series X ve PC’ye gelecek, ancak THQ Nordic henüz resmi bir çıkış tarihi vermedi.

Outcast 2: A New Beginning

Geliştirici Appeal’ın 1999 yapımı açık dünya aksiyon-macera oyunu Outcast, devam oyunuyla karşımıza çıktı. Elit asker Cutter Slade, aradan geçen yirmi yılın ardından ilk kez yepyeni bir maceraya atılacak. Orijinal oyun, modern çağdaki ilk gerçek açık dünya oyunlarından biriydi. Outcast 2, oyuncuları bir kez daha keşfetmeleri için devasa ve uzayda geçen bir açık dünyaya sokacak.

Outcast 2’nin arkasındaki geliştirici, ilk oyuna sadık kalmak için orijinal geliştirme ekibinden 10 çalışanı içeriyor. Devam oyunu PS5, Xbox Series X ve PC için geliştiriliyor. THQ Nordic, oyunun çıkış tarihini henüz açıklamadı.

Jagged Alliance 3

Jagged Alliance 3, 1999 yılında çıkan Jagged Alliance 2’den bu yana taktiksel RPG serisinin ilk gerçek devamı olarak gelecek. Tropico ve Surviving Mars gibi oyunların arkasındaki Haemimont Games tarafından geliştirilen Jagged Alliance, orijinal oyunun sıra tabanlı taktiksel mekaniklerini modern donanımlarda daha da ileri taşıyor.

Devam oyununda paralı askerlerden oluşan bir ekip oluşturacak ve düşman kampında çevreyi de kullanarak taktiksel olarak savaşıp sonunda dünyayı yok olmaktan kurtaracaksınız. Jagged Alliance 3 sadece PC için piyasaya sürülecek. Oyunun resmi çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

Expeditions: Rome

Expeditions: Rome, Julius Ceasar zamanında, antik Roma Cumhuriyeti‘nde geçen taktiksel, sıra tabanlı bir RPG oyunu. Oyuncular, savaş alanında zaferler kazanmak ve Roma ordularını Barbar ordularına karşı komuta edip rütbelerini yükseltmesi gereken genç bir Roma Lejyon komutanı olarak oynayacak.

Oyuncular, gerçek bir rol yapma deneyimiyle oyun boyunca hikayenin nasıl gelişeceğini etkileyecek seçimler yapmak zorunda kalacak. Geliştiriciler, küçük kararların bile hikaye üzerinde büyük etkileri olacağını söylüyor. Oyunun 2021 yılında PC için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

MX vs ATV Legends

Rainbow Studios’un off-road serisindeki bir sonraki oyununda motocross bisikletleri veya ATV’lerle yarışacaksınız. Bir sonraki MX vs ATV oyunu, ekstrem yarış turnuvalarında, zorluklarda ve yarış dışı bazı yan etkinliklerde rekabet etmenize olanak tanıyacak.

Offroad yarışları, yeni nesil konsollara, oyuncuların mükemmelliğe giden yolda kendi yollarını çizmeleri için daha fazla seçeneğe sahip olacak. Sürücüleri daha önce hiç olmadığı kadar doğal koşullarla karşı karşıya getiren yeni Trails modu da buna dahil. THQ Nordic oyunun çıkış tarihini açıklamasa da, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X ve PC’ye geleceğini duyurdu.

SuperPower 3

SuperPower serisindeki bir sonraki oyunda, devlet başkanı olarak siyasi zafere giden yolu seçip kendi bölgenizdeki siyasi savaşlarda ülkenizin küresel konumunu geliştirmelisiniz.

Birleşmiş Milletler tarafından tanınan 194 ülkeden herhangi birine liderlik edebileceksiniz. Ülkenizi inşa edebilir ve dünya barışını veya hakimiyetini bulmaya çalışabilirsiniz. Modern bir jeopolitik simülasyon olarak tanımlanan oyun, demografi, ekonomi, askeri strateji hatta siyasi sorunlar hakkındaki bilgilerinizi sınayacak.

SuperPower 3’ü başkalarıyla beraber ya da onlara karşı oynayabileceksiniz. Devam oyunu, sadece PC için piyasaya sürülecek.

ELEX 2

ELEX 2, 2017 yılında çıkan iddialı bir bilim kurgu RPG oyununun devamı olarak gelecek. Orijinal oyunda hikâye akıllıca tasarlanmış ve genellikle sürükleyici olsa da, hatalar ve dengesizliklerle boğuşuyordu. Ancak devam oyunu, ilk oyunun üzerine inşa ediliyor ve bazı temel mekanik sorunları çözmeyi amaçlıyor.

THQ Nordic, oyunu yalnızca yukarıda gördüğünüz sinematik fragmanla sergiledi. Bu nedenle oynanışa dair detayları daha sonra öğreneceğiz. ELEX 2, PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için gelecek.

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake, popüler komedi dizisinin sevilen kahramanı için yepyeni bir oyun olarak duyuruldu. Oynanış görüntüleri henüz gösterilmedi. The Cosmic Shake’in fragmanı, SpongeBob’un The Bubble Bowl’daki ünlü “Sweet Victory” performansı ortaya koyuyor.

Yeni Sünger Bob oyunu, Battle for Bikini Bottom Rehydrated’ın arkasındaki stüdyo olan Purple Lamp Games tarafından PS4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch için geliştiriliyor.

THQ Nordic 10. Yıl Dönümü etkinliğinde gözünüze çarpan ve merakla beklediğiniz bir oyun var mı? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.