Splitgate, konsol betasının ardından 15 milyon indirildi

Portal ve Halo karışımı nişancı oyunu Splitgate, kısa sürede başarıya ulaştı. Şu anda sonu belirsiz bir beta süreci geçiren oyun, o kadar hızlı popüler oldu ki, geliştirici 1047 Games, büyük oyuncu kitlesini idare edebildiğinden emin olmak için tam sürümü ertelemek zorunda kaldı.

1047 Games, tam sürümün daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu ortaya koyan 2021 yılı istatistiklerini paylaştı. Stüdyo, Splitgate’in geçtiğimiz yaz başlatılan betanın ardından popülaritesinin hızla artması nedeniyle geliştirici ekibini büyütmeye devam ediyor. Görünüşe göre oyun tamamlandığında devasa bir oyuncu topluluğuyla başlayacak.

Splitgate, şaşırtıcı istatistikler yakaladı

Splitgate, beta sürümü konsollarda yayınlandığından beri 15 milyondan fazla oyuncu tarafından indirildi. Yalnızca 2021’in ilk yarısında 7 milyardan fazla portal açıldı ve şimdiye kadar açılan tüm portallar üzerinden 163 milyar metreden fazla seyahat edildi.

1047 Games, portallarla katedilen mesafenin ne kadar büyük olduğuna açıklık getirdi ve bunun Dünya’dan Mars’a üç seyahate eş değer olduğunu belirtti. Öte yandan oyuncular şu ana kadar Splitgate’te oyun süresi olarak toplam 6.167 yıl geçirdi, 108 milyardan fazla atış yaptı, 6 milyardan fazla düşman alt etti ve portal aracılığıyla 2 milyondan fazla öldürme kazandı.

Stüdyo, Ocak ayında “harika şeyler” olacağının sözü verirken, 2022 yılında Splitgate için paylaşacak çok şeyi olacağını ekledi. Nişancı oyunu, konsol betasının gelişiyle birlikte Steam, Xbox ve PlayStation platformlarında en çok indirilen oynaması ücretsiz oyunlar arasına girdi. Ayrıca 100 bin dolar ödül havuzuna sahip olan Splitgate Pro Series turnuvası da başlatıldı.

Splitgate’i daha önce oynadınız mı? Oyun hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.