Final Fantasy 15 stüdyosu, PS5 için üst düzey bir RPG remake geliştiriyor

Final Fantasy 15 Episode Ardyn DLC’si, Blue Reflection ve Atelier serisi üzerindeki çalışmalarıyla bilinen Japonya merkezli geliştirici Mutan Insight, PS5 için henüz duyurulmamış üst düzey bir RPG remake’i geliştiriyor. Stüdyonun iş ilanlarında 3D hareket tasarımcıları, arka plan tasarımcıları ve daha fazlası için pozisyonlar yer alıyor.

Mutan Insight’ın verdiği ilanlarda, söz konusu oyunun Unreal Engine 5 ile geliştirileceği belirtiliyor. Adaylar, üst düzey gerçek zamanlı grafiklere sahip ara sahneler üzerinde çalışacaklar. Ek olarak, yeni RPG oyunu için aranan beceriler arasında ara sahneler oluşturmanın yanı sıra hareket yakalama ile ilgili deneyimler de var.

Stüdyonun gizemli oyunu tamamen kendi başına geliştirip geliştirmeyeceğine dair bir onay yok. Stüdyo, daha önce Final Fantasy 15 DLC’sinde olduğu gibi, Square Enix gibi şirketlerle destekleyici rollerde çalıştı. Belki de henüz duyurulmamış yeni projesinde de başka bir stüdyoya yardım edebilir.

Final Fantasy 7 Remake

Final Fantasy VII Remake Part 2 ihtimali ağır basıyor

Mutan Insight’ın yeni oyunu için bazı tahminler var. Geliştiricinin yeni oyunu, daha önce söylentilere konu olan Chrono Cross remastered olabilir. Ancak orijinal oyun yalnızca PlayStation konsolunda yayınlanırken, remaster sürümünün daha fazla platforma geleceği bildiriliyor.

Bir başka olasılık ise Final Fantasy VII Remake Part 2 olarak görülüyor. Bu, hem üst düzey RPG hem de PS5 remake’i olarak tanıma uyuyor. Mutan Insight’ın daha önce PS5 için bir Final Fantasy oyunu üzerinde çalıştığı ve bu, stüdyonun Square Enix ile halihazırda bir ilişkisi olduğu için de mantıklı.

Geliştiricinin yeni projesi ortaya çıktığında veya resmi olarak açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.