Konsolda Xbox’a özel olan Starfield ve Indiana Jones, PS5’e gelebilir

Microsoft’un Starfield ve Indiana Jones gibi konsolda Xbox’a özel olan oyunlarını PS5’e getirmeyi planladığı bildiriliyor.

Geçtiğimiz hafta Hi-Fi Rush ve Sea of ​​Thieves, Sony’nin konsollarına taşınacaklarına dair söylentilerle gündeme gelmişti. Ancak daha fazlası yolda olabilir.

XboxEra‘nın anonim kaynaklarına göre Bethesda’nın bilim kurgu RPG oyunu Starfield da, Sony’nin konsollarına gelecek.

Starfield

Oyunun bu yılın sonlarına doğru Xbox ve PC’ye gelmesi planlanan Shattered Space genişlemesinin ardından PS5 oyuncularıyla buluşması bekleniyor.

Microsoft’un, sürümün geliştirme çalışmalarını desteklemek amacıyla PS5 geliştirici kitlerine ek yatırım yaptığı iddia ediliyor.

Indiana Jones and the Great Circle

Indiana Jones and the Great Circle da iddialara dahil oldu

The Verge‘ün kaynaklarına göre, Bethesda ve MachineGames’in Indiana Jones oyunu, PS5’e gelecekler birinci parti oyunlar arasında.

Indiana Jones and the Great Circle’ın ilk olarak Xbox’a özel olarak piyasaya süreceği, ardından birkaç ay sonra PS5 sürümünün yayınlanacağı bildiriliyor.

Birinci şahıs aksiyon macera oyunu, geçtiğimiz ay gerçekleşen Xbox Developer Direct 2024 etkinliğinde oynanış görüntüleri eşliğinde tanıtılmıştı.

Indiana Jones and the Great Circle, Harrison Ford

Kahraman, yeni oyunda ikonik Harrison Ford versiyonuyla karşımıza çıkacak. Seslendirmesi Troy Baker (The Last of Us, Uncharted) tarafından yapılacak.

Microsoft’ta belirli oyunlar için yeni bir çoklu platform yaklaşımının ortaya çıktığı, şirketin hangi oyunların Xbox’a özel kalacağını ve hangilerinin gelecekte PS5 veya Switch’e taşınacağını değerlendirdiği bildiriliyor.

Xbox Game Pass

Söz konusu oyunlar, Xbox Game Pass’in abone sayısını artırma hedefiyle konsolda Xbox’a özel olarak çıksalar da, Microsoft daha fazla gelir elde etme fırsatı kolluyor olabilir.

Sony de aynı şekilde oyunlarını ilk olarak PlayStation’a özel olarak çıkarıp daha sonra PC’ye taşıyor. Ancak mali kaygılar nedeniyle hâlâ birinci parti oyunları ilk günden PS Plus hizmetine getirmiyor.

Starfield, Indiana Jones ve diğer oyunların PS5 sürümlerine dair daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.