Stardew Valley geliştiricisi, yeni oyunu Haunted Chocolatier’ı duyurdu

ConcernedApe, Stardew Valley’den 10 yıl sonra Haunted Chocolatier adlı yeni bir oyun üzerinde çalıştığını duyurdu. Oyunun web sitesine göre Haunted Chocolatier’da perili bir konakta büyülü bir çikolata dükkanı işleteceğiz.

Erken geliştirme aşamasından paylaşılan oynanış görüntülerine bakıldığında, yeni oyunun sanat tarzının Stardew Valley ile neredeyse aynı olduğu görülüyor. Ancak ConcernedApe, Haunted Chocolatier’ın yeni mekanikler ve fikirler denemesine imkan tanıdığını öne sürdü.

ConcernedApe olarak bilinen diğer Eric Barone, Stardew Valley ve Haunted Chocolatier arasındaki farkları da açıkladı. Geliştiriciye göre Stardew Valley, enerjisini güneşten alan bir çiftlik simülasyonu iken; yeni oyun, ayın öne çıktığı daha karanlık bir temaya sahip. Barone, oyunun hayaletleri ve perili bir kaleyi içerecek olsa da, kötü veya olumsuz bir oyun olmayacağını ve fantastik olasılıkları keşfetmek istediğini belirtti.

Haunted Chocolatier – Erken oynanış görüntüleri

Görüntüler, Haunted Chocolatier’dan neler bekleyebileceğimize ışık tutuyor. Görüntülerde malzeme toplama, çikolata yapma ve ürünleri mağazada satma gibi bazı oynanış mekanikleri gösteriliyor. Stardew Valley ile neredeyse aynı görünse de romantizm ve etkileşim için çok sayıda yan karaktere sahip olacak gibi görünüyor.

Haunted Chocolatier için herhangi bir çıkış tarihi veya geliştirme programı açıklanmadı. Ancak Barone hâlâ yapacak çok işi olduğunu söylüyor. İlk görüntüleri oldukça gösterişli görünse de, geliştirici, belirli bir konsepte bağlı kalmak istemediğini ve Haunted Chocolatier’ın doğaçlama gelişeceğini belirtiyor. Oyunun tamamlanması biraz zaman alacak olsa da, elinden geldiğince üzerinde çalışacağını söylüyor.

Haunted Chocolatier şu anda yalnızca PC için onaylandı, ancak gelecekte konsollara da gelmesi planlanıyor. Stardew Valley şu anda PS4’te yerel bölünmüş ekranı desteğiyle oynanabiliyor. Son olarak geliştiricinin Twitter hesabından paylaştığı ekran görüntülerine aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.