Steam Aileleri, üyeler arasında oyun paylaşımı yapmaya olanak tanıyacak

Valve, Steam Aileleri özelliğini Steam beta istemcisine getirdiğini duyurdu. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar bir hesapta aynı anda oyun oynayabilecek.

Steam Aileleri, Aile Paylaşımı ve Aile Görünümü’nün yerini alacak. Özellik, ailenizin hangi oyunlara erişebileceğini ve ne zaman oynayabileceğini aynı yerden kontrol etmenize olanak tanıyacak.

Steam ailesi oluşturarak en fazla 5 aile üyesini davet edebileceksiniz. Bir aileye katıldığınızda, aile üyelerinizin paylaşılabilir tüm oyunlarına otomatik olarak erişim kazanacaksınız. Onlar da sizin kütüphanenize erişebilecek.

Steam’e bir sonraki girişinizde yeni “aile kütüphanesi” sol sütunda oyun listenizin bir alt bölümü olarak görünecek. Mevcut oyunlarınız değişmeyecek ve yeni bir oyun satın aldığınızda bu koleksiyonda görünecek.

Ayrıca aile kütüphanenizdeki bir oyunu oynarken kendi kayıtlı oyunlarınızı oluşturabilecek, kendi başarımlarınızı kazanabilecek, atölye dosyalarına ve daha fazlasına erişebileceksiniz.

Steam, Valve

Steam Aile Paylaşımı, aynı oyun için birden fazla kopya gerektirecek

Aile paylaşımı, çevrimiçi olarak başka bir oyun oynuyor olsalar bile diğer aile üyelerinin kitaplıklarındaki oyunları oynamanıza olanak tanıyacak.

Ancak aile kütüphanenizdeki bir oyunu aynı anda oynamak için birden fazla kopyası olması gerekecek. Yine de hesap değiştirmek veya çevrimdışı kalmak zorunda olmaktan iyidir…

Steam Aileleri, ebeveynlerin, çocukların Steam’de hangi oyunları oynayabileceğine ve ne zaman oynayabileceğine dair sınırlar koymasına da imkan sağlayacak. Ayrıca tüm aktivitelerini takip edebileceksiniz.

Son olarak, Steam Aileleri özelliğini test etmek için betaya katılmanız gerektiğini tekrar hatırlatalım. İzlemeniz gereken adımlara ve diğer tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.