Stellar Blade’in çıkış tarihi duyuruldu: İşte yeni oynanış videosu

PS5’e özel Stellar Blade, State of Play’de kapsamlı oynanış tanıtımıyla sergilendi. Sony, oyunun çıkış tarihini sonunda açıkladı.

Güney Koreli Shift Up tarafından geliştirilen Stellar Blade, 26 Nisan’da çıkacak. Üçüncü şahıs aksiyon macera oyunu, geçtiğimiz yılın sonunda net bir tarih verilmeden 2024’e ertelenmişti.

PlayStation State of Play fragmanı karakterlere, hack and slash tarzı dövüş mekaniklerine, keşif ve hikayeye derinlemesine bir bakış sunuyor.

Stellar Blade uzun bir bekleyişin ardından sonunda geliyor

Stellar Blade ilk olarak 2019’da duyurulmuştu. Project Eve kod adıyla bilinen oyun, ilk olarak PS4, Xbox One ve PC için duyurulmuştu.

Oyun, iki yıl sonra Eylül 2021’deki State of Play’de sahne aldı ve burada PS5’e özel olacağı onaylandı. Shift Up, yaklaşık bir yıl sonra oyunun ismini açıkladı ve 2023 yılında geleceğini belirtti.

Son olarak stüdyo, 2023 hedefini tutturamayınca oyunun bu yıla ertelendiğini duyurdu. Açıkçası oyunun çıkış tarihinin gecikme haberinden kısa süre sonra netleşmesi şaşırttı.

Stellar Blade

Stellar Blade’de tuhaf ve güçlü yaratıkların saldırısı altında kalan Dünya terk ediliyor ve yıkıma uğrayan insanlıktan geriye kalanlar dış uzaydaki Koloni’ye kaçıyorlar.

Oyuncular, havacı asker Eve olarak Koloni’den gezegenimizin harap hâldeki kalıntılarına, onu yerle bir eden kötücül NA:tive güçlerinden geri alarak insanlığı kurtarmaya çalışacak.

Ancak Eve, NA:tive’leri birer birer alt edip insan uygarlığının kalıntılarını keşfedip geçmişin gizemlerini parça parça çözerken, görevinin aslında o kadar basit olmadığını anlayacak.

Sony Interactive Entertainment, Stellar Blade’in yayıncılığını üstleniyor. Shift Up, konsol devinin Güney Kore’deki keşiflerinden biriydi.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.