Metro Awakening VR, serinin spin-off oyunu olarak duyuruldu

Deep Silver, Metro Awakening VR ile PlayStation State of Play canlı yayının sürpriz duyurularından birine imza attı.

Vertigo Games tarafından spin-off olarak geliştirilen Metro Awakening, 2024’te PSVR 2, Oculus Quest ve Steam VR’a gelecek. Çıkış tarihi net olarak açıklanmadı.

Oyuncuların tünellerde yaşayacağı gerilimi gösteren ve oynanış görüntülerini içeren duyuru fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Metro Awakening VR, bir başlangıç hikayesi anlatacak

Metro VR oyunu, ilk oyundan (Metro 2033) ve onun uyarlandığı orijinal romandan beş yıl öncesinde, 2028 yılında geçiyor.

Oyun, eşini ve onun bir an önce alması gereken ilaçlarını ararken Metro’daki karanlığa, felç edici radyasyona ve ölümcül tehditlere karşı göğüs geren Serdar isimli bir doktorun hikayesini konu alıyor.

Metro Awakening, VR, oynanış

Serdar, cesaretinin ve akıl sağlığının sınırlarını zorlarken bir yandan da yaşam ve ölüm, manevi ve fiziksel dünya arasındaki ince çizgide yürümeyi ve dönüşeceği varlığı uyandırmayı öğrenmesi gerekecek.

Kötüleşen atmosfer yüzünden gaz maskesi, cephane, filtreler ve el fenerinin ışığı karanlıkta azalarak yitip gidecek… Ancak Metro tünellerinin derinlerinde daha büyük tehlikeler yatıyor.

Vertigo Games’e göre Metro Awakening, serinin bugüne kadarki en sürükleyici deneyimi olacak. Bol miktarda gizlilik ve iyi bir savaş aksiyonu oyuncuları bekliyor.

Metro Awakening, spin-off

Stüdyo ayrıca Dmitry Glukhovsky tarafından kaleme alınan bir anlatımla serinin mirasına sadık kalacağının sözünü veriyor. Yazar, oyunun kendisi için önemini dile getirdi.

Glukhovsky, “Bu başlangıç ​​hikayesi benim için çok önemli. Serinin temellerine ve köklerine, VR teknolojisinin getirebileceği düzeyede geri dönüyormuşuz gibi bir his veriyor.” şeklinde konuştu.

Metro Awakening, göz alıcı grafikleriyle VR platformlarının sınırlarını zorlayacak gibi görünüyor. Çıkış tarihi ve daha fazla detay açıklandığında sizlerle paylaşacağız.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.