Stellar Blade geliştiricisi, yeni bir aksiyon RPG oyunu yapıyor: PS5’e özel olmayacak

Güney Koreli geliştirici Shift Up, Stellar Blade 2 için yeşil ışık yaksa da, bir sonraki oyunu ne devam oyunu ne de PS5’e özel bir oyun olacak.

Stüdyo tarafından verilen, iş ilanlarına bakılırsa yeni oyunları kentsel temalı bir AAA bilim kurgu aksiyon RPG’si olacak gibi görünüyor. Oyunun ismi belli değil ancak hakkında bazı detaylar açığa çıktı.

Shift Up’ın sitesinde verilen ilanlara göre Unreal Engine üzerine inşa edilen yeni oyunda canavarlar ve yaratıklar yer alacak.

Stellar Blade

Shift Up’ın yeni oyunu çoklu platform olacak

Gizemli bilim kurgu RPG’si konsol, PC ve mobil cihazlara yönelik çapraz platform destekli bir oyun olarak karşımıza çıkacak.

Stellar Blade, Sony devreye girmeden önce çok platformlu bir oyun olarak duyurulmuştu. PlayStation Indies başkanı Shuhei Yoshida’nın öncülük ettiği bir ortaklık kapsamında oyun, PS5’e özel olarak geliştirdi.

Shift Up CEO’su Hyung-Tae Kim yakın zamanda verdiği bir röportajda oyunculardan yeterli talep gelmesi halinde Stellar Blade 2 fikrini değerlendirebileceklerini belirtmişti.

Stellar Blade, PS5, oynanış

Stellar Blade demosu geçtiğimiz hafta Türkçe alt yazı desteğiyle yayınlanmıştı. Deneme sürümü genel olarak oyuncuların beklentilerini karşıladı. Tam sürüm 26 Nisan’da erişime açılacak.

Görünüşe göre stüdyo, bir sonraki oyununda kendisini daha çeşitli platformlarda denemek istiyor. Potansiyelini geniş kitlelere açılarak daha kârlı hale getirebilir.

Merak uyandıran yeni bilim kurgu aksiyon RPG oyunları hakkında daha fazlası ortaya çıkarsa sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.