Stellar Blade, New Game+ modu ve ücretsiz DLC alacak

Stellar Blade geliştiricisi Shift Up, PS5’e özel oyun için lansman sonrası planlarını ortaya koydu. Oyuna New Game+ modu ve ücretsiz DLC gelecek.

Ücretsiz DLC, oyunda mevcut olan 30 kostüme ek olarak ana karakter Eve için yeni kostümler getirecek. Ayrıca üçüncü parti IP’lerle yapılan iş birliklerinin ürünü olan içerikler de satışa sunulacak.

Güney Koreli yayın Ruliweb‘e konuşan Shift Up CEO’su ve Stellar Blade yönetmeni Kim Hyung Tae, New Game+ modunu onayladıktan sonra şunları söyledi:

“Yanlışlıkla bir şeyi kaçırmışsak ya da bir eksiklik varsa, çıkış yaptıktan sonra bile bunu telafi edeceğiz. Stellar Blade’in, oyunu satın alma maliyeti dışında oyunseverlerin bilmediği herhangi bir ek satın alma işlemi gerektirmediğini burada açıkça belirtmek isteriz. Bunun tek istisnası, başka bir şirketin fikri mülkiyetiyle bir ücret karşılığında satılması gereken bir iş birliği kostümü yapmak olur.”

Stellar Blade, demo

Shift Up, Stellar Blade için henüz hikaye DLC’si planlanmıyor

Tae, oyunun hikaye DLC’si alıp almayacağına henüz karar vermediğini söyledi. Ancak hem yeni hem de yol kateden oyuncuların sabırsızlıkla bekleyecekleri dengeleme yaması da olacak.

Yeni hikaye içeriği gelir mi bilinmez ancak yönetici, Stellar Blade’in başarılı olması halinde devam oyununun gelebileceğini ortaya koymuştu. Hikayeyi yeni oyunda sürdürmeyi seçebilirler.

Öte yandan stüdyonun şu anda üzerinde çalıştığı oyun ne Stellar Blade 2 ne de PS5’e özel bir oyun olmayabilir. Verdikleri iş ilanları, kentsel temalı bir AAA bilim kurgu aksiyon RPG’sine işaret ediyor.

Stellar Blade

Oyunun Unreal Engine üzerine inşa edildiği ve dünyasında canavarlar ve yaratıkların yer alacağı belirtiliyor. Ancak ismi, hikayesi ve diğer detaylar şimdilik perde arkasında.

Stellar Blade demosu geçtiğimiz hafta Türkçe alt yazı desteğiyle PlayStation Store’da yayınlandı. Başlangıçtan ilk boss’a kadar uzanan deneme sürümü, genel olarak olumlu yorumlar aldı.

Demoyu oynadınız mı? Sizce Helldivers 2’nin ardından umut vadeden bir üçüncü parti yapım daha gelecek mi? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.