Stranger Things 3: The Game, Steam, Epic Games Store ve GOG’dan kaldırıldı

Güncelleme: Stranger Things 3: The Game, dijital PC mağazlarının yanı sıra PlayStation ve Xbox mağazalarından da kaldırıldı.

Stranger Things 3: The Game, bugün itibarıyla Steam, Epic Games Store ve GOG’dan kaldırıldı. Geliştirici ve yayıncı BonusXP, oyunun neden kaldırıldığını açıklamadı. Oyunu kaldırılmadan önce satın almış olanlar, oynamaya devam edebilecek ancak artık satın alınamayacak.

Geliştirici, Steam’in Tartışmalar bölümünde yaptığı açıklamada, “Stranger Things 3: The Game, 31 Ağustos 2021’de Steam’de satıştan kaldırılacak. Bu macera için 1985 Yazına bizimle birlikte Hawkins boyunca zamanda geriye yolculuk yapan tüm Stranger Things hayranlarına çok minnettarız. Oyunu 31 Ağustos 2021’den önce Steam’de satın aldıysanız, kitaplığınızda kalacak ve oynanabilir olmaya devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Oyunun Steam sayfasına gittiğinizde, ‘Sepete Ekle’ düğmesinin kaldırıldığı görünüyor. Oyunu satın alabileceğiniz düğmenin yerinde, “Yayıncının talebi doğrultusunda Stranger Things 3: The Game, artık Steam’de satılmamaktadır.” şeklinde bir bildirim yer alıyor. Bununla birlikte, topluluk sayfası, ekran görüntüleri, çizimler, incelemeler ve daha fazlasına hâlâ erişilebiliyor.

Stranger Things 3: The Game’in konsol sürümleri de kaldırılabilir

Stranger Things 3: The Game

PlayStation Store sayfasında benzer bir bildirim bulunmamakla birlikte, konsol sürümlerinin de yakında kaldırılacağını varsayabiliriz. Oyun, yarın Xbox Game Pass abonelik hizmetinden de kaldırılıyor. Oyunun konsollarda kalması da olası, ancak kaldırılma ihtimaline karşın satın almak isteyenler elini çabuk tutmalı.

Oyunların lisans süreleri dolduktan sonra satıştan kaldırılması normal bir durum. Stranger Things oyununun kaldırılması Netflix’in oyun sektörüne girişiyle ilgili olabilir. Oyunun Twitter hesabı ve resmi web sitesi kısa süre önce kapatıldı ve Dead By Daylight‘ın Stranger Things içeriği de Kasım ayında kaldırılacak. Oyunu Nintendo Switch’e taşıyan yayıncı En Mass Entertainment da geçtiğimiz yıl kapanmıştı.

Netflix yakında TV ve filmin yanı sıra oyunları da hizmetleri arasına dahil edecek. Popüler dizi, yakında yayıncının kendi oyun platformunda yeni projelerle karşımıza çıkabilir. Şirket, oyun hizmetinin erken aşamada olduğunu önümüzdeki aylarda yapacak çok işleri olduğunu belirtiyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.