Rainbow Six Siege ve Apex Legends, PlayStation Turnuvaları’na dahil oluyor

Sony, PlayStation 4 Open Series turnuvalarında oyunculara sunduğu seçenekleri bir kez daha genişletmek istiyor. Rainbow Six Siege ve Apex Legends, Eylül ayının başında PlayStation Turnuvaları listesine eklenecek.

Apex Legends oyuncuları, üç oyuncudan oluşan takımlarla 1 Eylül‘deki ilk elemede yer alabilecekler. Puanlar, öldürmeler ve sonuçlar için verilecek. Her turda World’s Edge haritasında 20 takım karşı karşıya geleceği için alt edilecek çok sayıda rakip olacak. Elemeler 4. turun sonuna kadar başlamayacak. Beşinci tura ulaşmak için toplam 40 puan ve 6. tura ulaşmak için 50 puan gerekecek. Eleme turlarında sunulan ödüller arasında PlayStation Turnuvaları Temaları ve Avatarları, Apex Legends Elite Teması ve Avatarı ve kazanan için 100 dolar nakit ödül yer alıyor.

Rainbow Six Siege, bir gün sonra 2 Eylül‘de TDM Bomb’da savaşan beş kişilik ekiplerle devam edecek. Bir kez daha maç başına en az dört raunt olacak ve elemeler ancak 4. raunttan sonra yapılacak. Beşinci tur 4-0 galibiyet alan takımlara açıkken, 6. tur sadece 5-0 galibiyet almayı başaran takımlara açık olacak. Eleme turlarında sunulan ödüller arasında PlayStation Turnuvaları Temaları ve Avatarları, Rainbow Six Siege Elite Temaları ve Avatarları, Rainbow Six Kredileri ve kazanan için 250 dolar nakit ödül yer alıyor.

Open Series lobilerinde başarılı olan takımlar, daha sonra ayın en iyi oyuncularına karşı yarışacakları Aylık Finallere ilerleyecek. Buradaki tüm katılımcılar ise PlayStation Turnuvaları Şampiyonları Teması ve Avatarı alacak. Buradaki ödüllerin çoğu farklı para ödülleri ve oyuna özel Şampiyonlar Teması ve Avatar olacak. Rainbow Six Siege turnuvasında da Rainbow Six Kredisi de verilecek.

PlayStation Turnuvaları 2016 yılında başlatıldı ve Open Series 2020’de eklendi. Open Series, daha çeşitli oyunlar için turnuvalar ekleyerek rekabetçi oyunları daha erişilebilir hale getirmeyi amaçladı. Sony, Rainbow Six Siege ve Apex Legends’tan önce Tekken 7, Guilty Gear Strive ve Auto Chess‘i listeye dahil etmişti. Katılmak isteyenler, tüm turnuvalara PS4 konsolu veya Rekabet Merkezi aracılığıyla erişilebilir. Oyuncuların PlayStation Plus abonesi olmaları gerekiyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.