Assassin’s Creed Odyssey, PS5 ve Xbox Series X/S’te 60 FPS desteği aldı

Assassin’s Creed Odyssey, bugün geriye dönük uyumlulukla oynandığı PS5 ve Xbox Series X/S konsollarında 60 FPS desteğine kavuştu. Seriyi Antik Yunanistan’a taşıyan macera yeni nesil konsollarda yüksek kare hızıyla artık daha akıcı bir deneyim sunuyor.

Assassin’s Creed Odyssey’in 60 FPS desteği Title Update 1.6.0‘ın bir parçası olarak oyuna geldi. Ubisoft’un 2018 yılında piyasaya sürdüğü oyunun PS5 veya Xbox Series X/S’e özel bir sürümü olmasa da yükseltilmiş kare hızı, yeni nesil donanımlara sahip olan oyuncular için kullanışlı bir özellik oldu. Güncelleme PlayStation konsollarına 470 MB, Xbox konsollarına 370 MB boyutunda geldi.

Eski oyunlara 60 FPS desteği, oyuncuları geri döndürmek için önemli

Eski oyunlara 60 FPS desteği eklemek, yeni nesilde önemli bir trend haline geldi. Böylece geliştiriciler, oyunculara sevdikleri oyun dünyalarına geri dönmek için yeni bir neden veriyor. Assassin’s Creed oyunları, hata düzeltmelerinden genişlemelere kadar sıkı bir şekilde destekleniyor ve serinin en son oyunu Assassin’s Creed Valhalla da geçtiğimiz haftalarda Siege of Paris genişlemesini aldı.

Assassin’s Creed Odyssey, seriyi oyuncuların intikam arayışındaki paralı askerler olan Alexios veya Kassandra rolünü üstlendiği antik Yunanistan’a taşıdı. Oyun, DLC genişletmeleri Legacy of the First Blade ve The Fate of Atlantis‘in yanı sıra ücretsiz içerikler ve çok sayıda canlı etkinlik sundu. Assassin’s Creed Valhalla’nın başarısı karşısında gölgede kalmasına rağmen, selefi Assassin’s Creed Origins’den yüzde 50 daha fazla satarak rekor gelir elde etti.

Ubisoft Montreal ve Ubisoft Quebec, seride yeni bir girişim oluşturmak için güçlerini birleştirdi. Serinin bir sonraki halkası olarak geliştirilen Assassin’s Creed Infinity, birden fazla tarihsel dönemde geçen bir canlı hizmet oyunu olarak gelecek. Oyun hakkındaki ilk detaylara buradan erişebilirsiniz. Gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.