Uncharted: Drake’s Fortune, PS5 remake sürümüyle geri dönebilir

Uncharted: Drake’s Fortune, remake sürümüyle geri dönebilir. Oyunun PS5 sürümünün yolda olduğuna işaret eden önemli bir ipucu ortaya çıktı.

Serinin ilk oyunu olan Drake’s Fortune’un yenileneceğine dair söylentiler, ilk olarak güvenilir sızıntılarıyla bilinen XboxEra ortak kurucusu Nick “Spheshal_Nick” Baker tarafından paylaşıldı.

Baker, projenin bir remaster değil remake olduğunu vurguladı. Geliştiricisinin kim olduğunu açıklamasa da oyunun şu anda hâlâ geliştirme aşamasında olduğuna inanıyor.

Uncharted: Drake’s Fortune, The Last of Us 2 dosyalarında göründü

Baker’ın iddialarının ardından bir mod yapımcısı ve veri madencisi olan YouTuber Speclizer, The Last of Us Part 2’nin 2020 yapısında remake’e dair referanslar bulduklarını bildirdi.

Speclizer, “Uncharted 1 Remake söylentileri özel olarak paylaştığım araştırmalarımdan ileri geliyor. İşte Uncharted Remake üzerinde çalışıldığının kanıtı. Tüm veriler TLOU 2’nin 2020 yapısından alınmıştır.” ifadelerine yer verdi.

Daha önce oyunun dosyalarında The Last of Us Part 1 remake’in de göründüğünü belirten YouTuber, üzerinde durmadığını öne sürdü. Ayrıca Uncharted 1’e de yüzlerce referans bulduğunu belirtti.

Uncharted, Drake's Fortune, remaster

Uncharted: Drake’s Fortune remake’in şu anda var olup olmadığı veya hangi stüdyo tarafından ele alındığı bilinmiyor. Ancak bir dev task dosyasında, “VASG” kısaltması keşfedildi.

Sony, PlayStation Studios oyunlarına destek olan Visual Arts Services Group birimini bu şekilde kısaltıyor. Belki de projeye yardımcı olmakla görevlendirilmiş olabilirler.

Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, Uncharted’a son dokunuşu yaptıklarını ve stüdyonun seriyle işinin bittiğini belirtmişti. Ancak bu, eski oyunların geri dönmeyeceği anlamına gelmiyor.

Aksiyon macera serisinin mirası, günümüzde trend olan remake’ler aracılığıyla yeniden değerlendirilebilir. Gelişmeleri sizler için takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.