Hogwarts Legacy kodlarında ahlak sistemi ve ev puanı özelliği keşfedildi

Görünüşe göre Hogwarts Legacy daha önce üzerinde çalışılan bazı önemli özellikleri içermiyor. Oyunun kodlarında ahlak ve House Points sistemine dair ipuçları bulundu.

Veri madencisi GrandTheftDiamonds, Hogwarts Legacy’den kesilen içerikleri özetleyen bir YouTube videosu yayınladı. Oyun dosyalarında ahlak sistemi ve House Points (Ev Puanı) mekaniğinin bulunduğu ortaya çıktı.

Hogwarts Legacy, Avada Kedavra

Görüntülerde büyülerin ve eylemlerin listesi ile her biri için Ev Puanı cezası veya ödülü olduğu gösterildi. Örneğin, bir sınıf palyaçosu olmak 10 puan kaybına yol açarken, bir zorbayı durdurmak bir oyuncuya 20 puan kazandırıyor.

Öte yandan öldüren lanet olarak bilinen Avada Kedavra büyüsü, 100 puanlık bir kesintiye neden oluyor. Elbette bu büyü, listedeki en kötü suç olarak görünüyor.

Hogwarts Legacy geliştiricilerinin oyuna dahil etmediği özellikleri gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Listedeki büyülerin çoğu (Accio gibi) ne ödül ne de ceza sunuyor. Ancak Hogwarts Legacy oyuncularının Ev Puanı kazanabileceği veya kaybedebileceği 170’in üzerinde yol var.

Fikrin neden tam sürümde uygulanmadığı henüz bilinmiyor. Geliştirici Avalanche Software, DLC planlamadığını söylese de, oyunun başarısının ardından fikrini değiştirebilir.

Belki de bu özellikler oyuna daha sonra eklenmek üzere rafa kaldırılmıştır. Hatta WB Games’in dolaylı bir açıklamayla yeşil ışık yaktığı devam oyununa saklanıyor bile olabilir.

Harry Potter evreninde geçen açık dünya aksiyon RPG oyunu şimdiye kadar 15 milyondan fazla kopya sattı. Yayıncının elde ettiği gelir 1 milyar doları aştı.

Hogwarts Legacy şu anda PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformlarında mevcut. Geçtiğimiz hafta Nintendo Switch sürümünün ertelendiği duyuruldu.

Sizce oyuna ahlak sistemi ve buna bağlı bir ev puanı mekaniği gelmeli miydi? Yorumlarda görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.