Tekken 7 ve Soulcalibur VI’nın yapımcısı, Bandai Namco’dan ayrıldı

Popüler dövüş oyunları Tekken 7 ve Soulcalibur VI’nın arkasındaki yapımcı Motohiro Okubo, 31 Ağustos 2021’de Bandai Namco’dan ayrıldığını duyurdu. Okubo, Tokyo merkezli ve ismi henüz açıklanmayan bir oyun şirketine katılarak oyun endüstrisinde çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Okubo, Namco’ya 25 yıl önce Namco katıldı. O dönemde şirket, Bandai Namco’yu oluşturmak üzere oyuncak şirketi Bandai ile birleşmemişti. Birleşmenin ardından Bandai Namco’da denizaşırı Mobil İş Birimi yöneticisi olarak görev aldı ve öncelikle şirketin Kuzey Amerika ve Avrupa şubelerini kurmaya çalıştı.

Yapımcı olarak Okubo, Bandai Namco’nun sırasıyla 2017 ve 2018’de yayınladığı Tekken 7 ve Soulcalibur VI üzerinde eş zamanlı olarak çalıştı. Akıcı olarak İngilizce bilen Okubo, rekabetçi dövüş oyunu topluluğunun üyeleriyle aktif olarak ilgilendi. Ayrıca 2019’da popüler dövüş oyunları etkinliği EVO ve Gamescom gibi etkinliklere sık sık katıldı. Son olarak yakın zamanda, klasik arcade oyununun çevrimiçi çok oyunculu battle royale versiyonu olan Pac-Man 99‘un yapımcılığını üstlendi.

Okubo, Twitter hesabından kendisini destekleyen hayranlara teşekkür ederek şu ifadeleri paylaştı: “Uzun zaman oldu ama 31 Ağustos’ta Bandai Namco Entertainment’tan ayrılacağım. Yarından itibaren Shibuya’da bulunan bir oyun şirketinde çalışacağım… Tanıdığım tüm insanlara minnettarım. Özellikle Solucalibur VI aracılığıyla dünyanın her yerindeki oyunculardan muazzam bir güç aldım. Çok teşekkürler.”

Motohiro Okubo paylaşımına Tekken 7 ve Soulcalibur VI’nın toplamda 9 milyon satış rakamına ulaşmasını kutlayarak, geliştirici ekiplerden aldığı özel tasarım yastıkların fotoğrafını da ekledi. Yastıklar, Okubo’nun kendisinin bir illüstrasyonunu ve iki seriden öne çıkan karakterleri içeriyor. Çeşitli yorumcular ve dövüş oyunu topluluğunun üyeleri de çalışmaları için Okubo’ya teşekkür etti.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.