Tekken 8: Eddy Gordo yakında dövüşçü kadrosuna katılıyor

Bandai Namco, Tekken serisinin klasik dövüşçüsü Eddy Gordo’yu yeni bir fragmanla tanıttı. Tekken 8 kadrosunun ilk DLC karakteri olacak.

Tekken 8 oyuncuları, Season Pass sahibi olmaları halinde Eddy Gordo’ya 1 Nisan’da erişebilecek. Popüler Capoeira dövüşçüsü, 4 Nisan’da herkes tarafından satın alınabilecek.

Eddy’nin ardından yaz, sonbahar ve kış aylarında oyunun 1. Sezon karakter içeriğini oluşturan üç karakter daha kadroya dahil olacak.

Tekken 8, Eddy’siz olmazdı

İlk olarak Tekken 3’te görünen Eddy, serideki en popüler karakterlerden biriydi. Ancak aynı zamanda hayranları ikiye bölen karakterler arasındaydı.

Hayranlar onun ayrıntılı capoeira vuruşlarını seviyor, ancak bazıları bu vuruşları spam yapma yeteneğinin onu savaşılması zor ve sinir bozucu bir karakter haline getirdiğini düşünüyor. Haksız da sayılmazlar.

Eddy, can yakıcı kombolarına Tekken 8 ile devam edecek gibi görünüyor. Oynanış tanıtımında Azucena ve Nina Williams ile karşı karşıya gelen dövüşçü, yine son derece zincirleme hareketler yapıyor.

Tekken 8, Eddy

Karakterin saç stilinin son zamanlarda siyahi karakterlerde standart hale gelen Sargon (Prince of Persia: The Lost Crown) ve Miles Morales (Marvel’s Spider-Man 2) tarzı tasarlandığı görünüyor…

Önceki oyun Tekken 7 konsollara çıktığında Eddy dahil 36 karaktere sahipti. Ancak oyuna dört sezon boyunca DLC’ler aracılığıyla 14 karakter daha eklendi.

Sonradan gelen karakterler arasında The Walking Dead’den Negan, Final Fantasy 15’ten Noctis ve Fatal Fury’den Geese Howard gibi konuk dövüşçüler de yer alıyordu.

Tekken 8, PS5, Xbox Series X/S ve PC için piyasaya sürüldü. Popüler dövüş serisinin yeni oyunu ilk ayında 2 milyon kopya satmayı başardı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.