Telltale Games, The Expanse dizisinin oyun uyarlaması üzerinde çalışıyor

Telltale Games, Amazon Prime Video’da yayınlanan bilim kurgu dizisi The Expanse’in oyun uyarlaması üzerinde çalıştığını açıkladı. The Expanse: A Telltale Series, duyuru fragmanı eşliğinde tanıtıldı.

The Game Awards etkinliğinde tanıtılan The Expanse: A Telltale Series, Life is Strange: True Colors ve Before the Storm’un geliştiricisi Deck Nine ile birlikte geliştiriliyor. Oyun, dizideki olaylardan öncesini konu alacak ve oyuncular, Camina Drummer (yine Cara Gee tarafından canlandırılıyor) olarak oynayacak.

The Expanse, The Belt‘in (astroit kuşağı) ötesindeki bölgeleri keşfedecek. Oyunun hikayesi, kanlı bir isyandan sağ çıkmayı, hazine avını ve Artemis uzay gemisi ile mürettebatının kaderini belirleyecek zorlu kararlar vermeyi içerecek. Deck Nine COO’su Jeff Litchford, duyurunun ardından aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“The Expanse gibi harika bir IP ile çalışmak hem göz korkutucu hem de heyecan verici. Daha önce anlatılmamış, oyuncuları gerçekten etkileyebilecek ama aynı zamanda kitaplara, dizilere sadık kalan bir karakter ve hikaye seçmek istedik. Telltale ile yaptığımız iş birliği, biz mümkün olan en iyi hikayeyi anlatmak için çalışırken, her şirketin macera türüne getirdiği farklı bakış açıları etrafında dolaşmamızı ve olaylara yaklaşmamızı sağladı.”

The Expanse: A Telltale Series, Telltale’in 2019’daki yeniden yapılanmasından bu yana duyurulan ilk yeni IP oldu. Stüdyo daha önce yeni bir motorla yeniden geliştirilen The Wolf Among Us 2‘yi duyurmuştu. Bigby Wolf’un yeni macerası sıkı bir şekilde geliştirilmeye devam ediyor.

Geliştiricinin The Wolf Among Us’ın devam oyunuyla ilgili yaptığı son açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.