Tencent, Back 4 Blood geliştiricisi Turtle Rock Studios’u satın aldı

Tencent, Left 4 Dead ve Evolve gibi oyunların geliştiricisi Turtle Rock Studios‘u satın aldı. Çinli bilişim ve eğlence devi, bu hamlenin stüdyonun Warner Bros. Games tarafından yayınlanan yeni oyunu Back 4 Blood üzerinde hiçbir etkisi olmayacağını açıkça belirtti.

Turtle Rock, Tencent’a katılsa da California, Lake Forest’taki merkezinde mevcut ekiple birlikte bağımsız operasyonlarını sürdürecek. Ayrıca stüdyonun kurucu ortakları Phil Robb ve Chris Ashton, stüdyodaki liderliklerine devam edecek. Turtle Rock Studios’un Genel Müdürü ve Başkan Steve Goldstein anlaşmanın ardından şunları söyledi:

“Hepimiz Tencent stüdyo ailesine katılmayı dört gözle bekliyoruz. Tencent’ın seçkin ortakları, küresel erişimi, derin oyun bilgisi ve benzeri görülmemiş desteği, hayal ettiğimiz iddialı oyun türlerini yaratmamıza yardımcı olurken, bağımsızlığımızı ve bağımsız ruhumuzu korumamıza izin verecek.”

Tencent, oyun sektöründeki yatırımlarına hızla devam ediyor

Tencent

Tencent, 2021 yılı boyunca oyun endüstrisinde çok sayıda yatırım yaptı. Yalnızca bu yıl Çin dışındaki %30’u oyun şirketi olan 100’den fazla şirketi hedeflediler. Yatırımları arasında Life is Strange geliştiricisi Dontnod Entertainment, Yooka-Laylee geliştiricisi Playtonic Games, Elden Rings geliştiricisi FromSoftware’in ana şirketi Kadokawa Corporation, Sackboy: A Big Adventure geliştiricisi Sumo Digital ve çok daha fazlası var.

Tencent ile yapılan anlaşmanın Ekim ayında yayınlanmasının ardından lansman sonrası içeriklerle desteklenen Back 4 Blood üzerinde hiçbir etkisi olmayacak. Oyunun en son güncellemesi, çevrimdışı tek oyunculu hikaye modu, çok sayıda kart değişikliği ve zorluk seçeneklerinin dengelenmesini içeriyordu. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Back 4 Blood, zombi nişancı oyunlarını sevdiren serilerden biri olan Left 4 Dead‘in manevi halefi olarak geldi. Turtle Rock, Tencent’ın desteği sayesinde gelecekte daha fazla projeyle karşımıza çıkabilir.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.