Ghostbusters filmlerinin yıldızı, yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını açıkladı

Friday the 13th geliştiricisi Illfonic’in kurucu ortağı Raphael Saadiq, Eylül ayının sonunda stüdyonun yeni bir Ghostbusters oyunu üzerinde çalıştığını açıkladı. Oyunun resmi duyurusu yapılmadı ve o zamandan beri yeni bir şey duymadık.

Ghostbusters serisinin yıldızı Ernie Hudson, Countdown City Geeks tarafından canlı olarak yayınlanan bir CelebFanFest Film Festivali panelinde başka bir video oyunu üzerinde çalıştığını doğruladı. Hudson, 1984’teki ilk Ghostbusters filminden beri Winston Zeddemore rolünde karşımıza çıktı ve geçen ay vizyona giren Ghostbusters: Afterlife filminde de rol aldı.

Panel sırasında başka bir video oyunu yaptıklarını ve geliştiricinin Zeddemore rolü için seslendirme sanatçısı olmasını istediğini açıkladı. Illfonic olduğu varsayılan ancak adı açıkça belirtilmeyen geliştirici, şu anda rolün planlaması üzerinde çalışıyor.

Ghostbusters

Hayranların yeni Ghostbusters oyunu için taleplerine rağmen, seriye gelen son oyun 2009’da gelmişti. Hudson yine o oyuna Zeddermore karakteri için yüzü ve sesiyle dahil olmuştu. Üçüncü şahıs aksiyon nişancı oyunu, 2019’da Ghostbusters: The Video Game Remastered ismiyle geri döndü.

Illfonic, yeni oyunu duyurmanın ötesinde daha fazla açıklama yapmadı. Bağımsız bir hikaye mi olacağı yoksa film serisiyle paralel mi gideceğini bilmiyoruz. Ayrıca hangi platformlara geleceği ve çıkış tarihi hakkında da hiçbir fikrimiz yok.

Stüdyo daha önce Friday the 13th: The Game ve Predator: Hunting Grounds gibi film serilerinden uyarlanan diğer oyunlar üzerinde de çalışmıştı. Yeni Ghostbusters’ın da konsolda PlayStation’a özel olabileceği düşünülüyor. Gelecek haber ve güncellemeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.