Nixxes Software, Horizon Zero Dawn’ın PC yamalarına yardım ediyor

Nixxes Software, geçtiğimiz Temmuz ayında PlayStation Studios ailesine katılmıştı. Sony, stüdyonun PC’ye taşınan oyunlara yardım edeceği açıklanmıştı. Nixxes, şu sıralar Horizon Zero Dawn için PC yamalarına yardımcı oluyor.

Guerrilla Games, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Nixxes’in Horizon Zero Dawn’ın PC sürümü için çeşitli hata düzeltmeleri içeren 1.11.1 yamasına yardımcı olduğunu ortaya koydu. Böyle bir rotasyon, stüdyonun zaman kaybetmeden Horizon Forbidden West üzerindeki çalışmalarına odaklanmasını sağlayacaktır. Görünüşe göre Sony’nin yatırımı şimdiden karşılığını veriyor.

Horizon Zero Dawn için yayınlanan yeni yama, Nvidia DLSS (Derin Öğrenme Süper Örnekleme) ayarlarıyla ilgili birçok sorunu gideriyor. Nixxes Software’in konsol oyunlarını PC’ye taşıma konusundaki kapsamlı deneyimi göz önüne alındığında böyle bir görev verilmesi şaşırtıcı değil.

Guerrilla Games gibi hızlı büyüyen bir geliştiricinin yamalar için bir başka PlayStation stüdyosundan yardım isteyebilmesi büyük bir rahatlık. Ayrıca Nixxes’in Horizon Zero Dawn üzerinde çalışıyor olması, mevcut diğer projeleri hâlâ bilinmediği için dikkate değer.

Horizon Zero Dawn, PC’ye taşınan ilk PlayStation oyunlarından biriydi ve ardından Days Gone geldi. Ayrıca yakın zamanda God of War’ın PC sürümü de duyuruldu. Ancak Kratos ve Atreus’un destansı macerasının yeni platformuna taşınmasından Vancouver merkezli Jetpack Interactive sorumlu olacak. Sony, gelecekte daha fazla birinci parti oyununu yeni kitlelerle buluşturmayı hedefliyor.

Nixxes gibi önde gelen bir stüdyonun diğer PlayStation stüdyolarına yardımcı olduğunu duymak umut verici. Geliştirici, satın alınmadan önce Marvel’s Avengers, Shadow of the Tomb Raider, Tomb Raider ve Deus Ex: Mankind Divided gibi diğer oyunların PC’ye taşınmasında çalışmıştı.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.