Tesla yeni otomobillerinden Steam desteğini kaldırıyor

Tesla, yeni otomobillerinden Steam desteğini kaldırdı. Ancak eski model araçlara sahip olan kullanıcılar karardan etkilenmeyecek gibi görünüyor.

Electrek‘e göre yeni Model X ve Model S alıcılarına, araç sahiplerinin Steam oyunlarını arabanın ekranında oynamasına olanak sağlayacak desteğin yakında sonlandırılacağı bilgisi veriliyor.

Otomobillerin kullanıcılarına, “Tesla, Model X’inizdeki oyun bilgisayarını güncelliyor ve aracınız artık Steam oyunlarını oynatamıyor. Diğer eğlence ve uygulama işlevleri etkilenmiyor.” mesajı gönderiliyor.

Tesla, 2022’de arabaları için yerel bir Steam uygulaması yayınlamıştı. Steam desteği, kullanıcıların araçları park halindeyken veya şarj olurken oyun oynamasına olanak tanıyordu.

Tesla, Steam

Mevcut Tesla kullanıcıları etkilenmeyecek gibi görünüyor

Gösterilen mesaj, müşteriye değişikliği bildirdikten sonra teslimata devam etmek isteyip istemediğini soran bir butonla sona eriyor.

Mevcut sahiplerin güncellemeden etkilenmeyeceğine inanılıyor. Şu anda şirketin bir yazılım güncellemesi yoluyla desteği kaldıracağını gösteren bir işaret yok.

Tesla, oyunları araç içi eğlence sistemine entegre etmek için yoğun yatırımlar yapıyordu ancak bu yılın başında Steam’i otomobillerine getirecek kadar ileri gitmeyi planlaması şaşırtıcıydı.

Steam desteğinin yeni Model X otomobillerden kaldırılması, şirketin üretim maliyetlerini düşürme ve fiyatlandırmayı rekabetçi tutma girişimi olabilir. Ayrıca kullanıcıların araçta oyun oynamaya rağbet göstermemesi de kararda etkili olabilir.

Bu arada, Steam’in sahibi Valve’ın Deadlock adlı çok oyunculu bir nişancı oyunu üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Oyuna dair ilk bilgilere ve ekran görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.