Valve’ın kahraman tabanlı çok oyunculu nişancı oyunu Deadlock sızdırıldı

Valve tarafından geliştirildiği bildirilen çok oyunculu kahraman tabanlı nişancı oyunu Deadlock, oynanış ayrıntıları ve ilk ekran görüntüleriyle sızdırıldı.

Deadlock, Valve’ın Dota 2 ve Team Fortress 2 gibi kendi oyunlarının yanı sıra Overwatch, Valorant, Smite ve Orcs Must Die gibi diğer çok oyunculu oyunların bir karışımı olarak tanımlanıyor.

Gabe Follower olarak bilinen Valve odaklı içerik üreticisi, test oyuncularından geldiğini belirttiği oyun içi ekran görüntülerini X/Twitter üzerinden paylaştı.

Valve’ın yeni oyunu Deadlock hakkında bilinenler

Görseller, Dota 2 tarzı kahramanların steampunk Avrupa şehri haritalarında savaştığını ortaya koyuyor. Haritalardan birinde hızlı seyahat yolları var.

Sihirbazlar, tuhaf yaratıklar ve robot karakterlerin yer aldığı üçüncü şahıs nişancı oyununda BioShock Infinite’e benzer şekilde kayan raylar var ve haritada hızlı bir şekilde gezinebilmeyi sağlıyor.

Kahraman tasarımı büyük ölçüde Dota evreninden ilham alıyor. Başlangıçta Half-Life ve Portal’dan ilham alan bilim kurgu tarzına sahipti ancak geliştiriciler, geri bildirimlerin ardından fanteziye odaklanmaya karar verdi.

Deadlock, altışar kahramandan oluşan iki takımın birbirleriyle savaştığı, rekabetçi, kahraman tabanlı bir nişancı deneyimi sunuyor. Aynı zamanda kule savunma mekaniklerini de içeriyor.

Ekran görüntüleri, kahramanların saldıracağı ve koruyacağı üsler gibi MOBA’dan ilham alan bileşenlere ve yeteneklere güçlendirmeler sağlayan toplanabilir kürelere de işaret ediyor.

Sızıntıya göre Valve, Deadlock üzerinde 2018’den beri çalışıyor. Henüz şirketten resmi bir onay gelmedi ancak gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.