The Game Awards 2021’in yarısından fazlası yeni oyun duyurularına ayrılacak

The Game Awards, en prestijli oyun etkinliklerinden biri ve her yıl olduğu gibi birçok yeni oyun duyurusuna ev sahipliği yapacak. Etkinliğin yapımcısı Geoff Keighley, The Game Awards 2021’in yarısından fazlasının yeni oyun duyurularına ayrılacağını açıkladı.

Keighley, Spotify ortaklığıyla yayınlanan podcast‘in ikinci bölümünde yaklaşan The Games Awards 2021 ile ilgili önemli ayrıntıları açıkladı. TGA 2021’de önümüzdeki 3-4 yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan bazı oyunların duyuruları olacak. Ayrıca geçtiğimiz yıl ertelenen bazı duyurulara da yer verilecek.

Daha önce The Games Awards 2021’de yaklaşık 40-50 oyunun görüneceği ve yeni oyunların çift haneli rakamlara ulaşacağı açıklanmıştı. Etkinliğin geri kalanı muhtemelen mevcut oyunlara gelecek olan yeni içeriklere ve müzik performanslarına ayrılacak.

The Game Awards 2021, pandemi nedeniyle daha hafif geçecek

The Game Awards

Keighley, özellikle en az iki oyunun yeni nesil konsolların yeteneklerini öne çıkaracağını söylüyor. Ayrıca ilk birkaç fragmanda insanları heyecanlandıracak sürprizlerin yer alacağını da ortaya koyuyor. Keighley, bu yılki gösterinin de pandemi nedeniyle daha hafif olacağını ancak gelecek yıldan itibaren çok yoğun bir şekilde devam edeceğini belirtiyor.

Duyurulardan bazıları, uzak gelecekte piyasaya sürülecek oyunlar için olacak. Keighley, hayranların belirli oyunların yokluğundan dolayı hayal kırıklığına uğrayabileceğini söylüyor. Yeni oyun duyurularının çoğu CGI grafikli fragmanlar içerecek ve muhtemelen geçen yılki etkinlikle aynı miktarda olacak.

Son olarak Senua’s Saga: Hellblade 2’nin tanıtım fragmanından bahsederek, hayranların yeni oynanış görüntülerinde nasıl değişiklikler olduğunu daha net bir şekilde görebileceklerini söyledi. Yine de bu, Hellblade 2’nin TGA 2021’de görünüp görünmeyeceğini doğrulamıyor. Ayrıca ekibin oyun, fragmanlar ve CGI görüntüler arasında doğru dengeyi bulmak için çalıştığını da ekliyor.

The Game Awards 2021, 9 Aralık 2021‘de gerçekleşecek. Ödüllere aday olan oyunların listesine buradan ulaşabilirsiniz. Etkinlikte duyurulacak olan yeni oyunları ve içerikleri sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.