PlayStation Showcase etkinliği bu ay gerçekleşebilir

Sony’nin Haziran ayından önce bir PlayStation Showcase yapabileceği konuşuluyordu. Etkinliğin tarihine dair yeni bir iddia ortaya atıldı.

Daha önceki iddiaların sahibi Jeff Grubb bir sonraki PlayStation etkinliğinin tarihi biraz daha daralttı ve gösterinin 25 Mayıs haftasında yapılacağını belirtti.

Aslında belirtilen tarih, Perşembe gününe denk geldiği için mantıklı. State of Play canlı yayınları genellikle aynı gün gerçekleşiyor. Son PlayStation Showcase yayını da Perşembe günü yapılmıştı.

Grubb, etkinliğin daha erken gerçekleşebileceğini de söylüyor. Ayrıca 25 Mayıs haftası deme sebebini, hafta başını başlangıç alması durumunda etkinlik ilk günlerde yapılmazsa insanlardan eleştiri almak istememesi olarak açıklıyor.

PlayStation Showcase, konsol devinin düzenli olarak yaptığı State of Play canlı yayınlarına göre daha büyük etkinliklere sahne oluyor.

Şimdiye kadar gelen raporlar, Metal Gear Solid 3 remake, Silent Hill ve Castlevania gibi Konami oyunlarının sahne alabileceğine işaret ediyor. Elbette Marvel’s Spider-Man 2 ve Wolverine gibi birinci parti oyunları da görme ihtimalimiz var.

E3’ün iptali edilmesine rağmen Haziran ayı hareketli geçecek. Summer Game Fest, Xbox + Bethesda Showcase, Ubisoft Forward ve Gamescom gibi etkinlikler yapılacak.

Sony tarafından henüz PlayStation Showcase için onay gelmedi ancak önümüzde yaklaşık 2 hafta var. Tarih yaklaştığında resmi duyuru gelecektir. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.