HBO’nun The Last of Us dizisinde ilk bölümün prodüksiyonu tamamlandı

HBO’nun heyecanla beklenen The Last of Us dizisinin ilk bölümünün prodüksiyonu sona erdi. Yönetmen Kantemir Balagov, ilk bölümün tamamlanmasının ardından haberi Instagram hesabından paylaştı.

Kantemir Balagov, Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann dahil olmak üzere prodüksiyondaki bazı meslektaşlarını etiketleyerek, “Buradaki işim bitti. Fırsat için gerçekten minnettarım. İnişleri ve çıkışlarıyla harika bir deneyimdi. Ekibe ve özellikle bu insanlara çok sevgiler.” dedi.

HBO, The Last of Us için pilot bölüm çekmedi ve bu, yayıncının doğrudan diziye başlayacağı anlamına geliyor. Balagov’un yanı sıra ünlü yönetmenler Jasmila Zbanic ve Ali Abbasi de ilk sezondaki bölümleri yönetmek için seçildi. Neil Druckmann, dizide ilk oyuna oldukça sadık kalacağını belirtse de, senaryonun bazı noktalarda sapacağını doğruladı.

Game of Thrones ve The Mandalorian yıldızı Pedro Pascal, dizide Joel karakterine hayat verirken, Bella Ramsey (Game of Thrones) Ellie‘yi canlandırıyor. Diego Luna ise Joel’in kardeşi Tommy karakterini oynuyor. Fringe ve Mindhunter dizilerinin yıldızı Anna Torv ise Tess olarak karşımıza çıkacak. Öte yandan Dumbo filminin genç yıldızı Nico Parker, Joel’in kızı Sarah olarak projeye dahil olmuştu.

Oyun tarafında, Naughty Dog, geçtiğimiz hafta ilk bağımsız çok oyunculu oyunu üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Yeni oyunun The Last of Us Part II evreninde geçebileceği düşünülüyor. Stüdyonun ayrıca Last of Us PS5 sürümü üzerinde de çalıştığı konuşuluyor.

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.