The Last of Us ve Uncharted’ın geliştiricisi birden fazla oyun üzerinde çalışıyor

Naughty Dog, geçtiğimiz yaz aylarında çok oyunculu The Last of Us oyunu üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Geliştirici, Sony’nin CES 2022 sunumu sırasında henüz duyurulmamış birden fazla yeni oyun üzerinde çalıştığını açıkladı.

Sony, etkinlikteki basın konferansı sırasında ekranlara gelen Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, stüdyonun gelecek planları hakkında konuştu. Druckmann, “Naughty Dog’da çalışmalarımız arasında olan çeşitli oyun projelerini sizinle paylaşmak için can atıyoruz.” dedi.

Druckmann, yeni oyunlara dair ayrıntı paylaşmadı ancak projelerden birinin çok oyunculu The Last of Us oyunu olduğunu biliyoruz. Naughty Dog, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü The Last of Us Part 2’yi Factions modu olmadan sunmuştu. Stüdyo bunun yerine, serinin kıyamet sonrası evreninde geçen bağımsız bir çok oyunculu oyun geliştiriyor.

Uncharted serisinin geleceği belirsiz

Uncharted The Lost Legacy

Naughty Dog’un çok oyunculu The Last of Us ve bu ay çıkacak olan Uncharted: Legacy of Thieves Collection dışında duyurulmuş yeni bir projesi yok. Ancak Druckmann, stüdyonun The Last of Us 3 veya yeni bir IP ile karşımıza çıkabileceğini belirtti. Bir röportajda sırasında, “Bir sonraki şey Part 3 olabilir, yeni bir IP olabilir” demişti.

Geliştirici, daha fazla Uncharted oyunu yapmayacağını zaten açıklamıştı. Yine de Uncharted 5 için diğer geliştiricilerin fikirlerine açık olduklarını ortaya koydular. Belki de gittikçe büyüyen PlayStation Studios bünyesindeki başka bir geliştirici seriyi devam ettirebilir.

PlayStation başkanı Jim Ryan, etkinlik sırasında Sony’nin 17 stüdyosundan çıkan oyunları görmekten heyecan duyduğunu belirtti. Ryan, “Bu ekiplerin yaratıcı yeteneklerini ortaya çıkarırken ve birinci parti içerik portföyümüze kendi yenilik anlayışlarını getirirken parladığını görmek için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Sony, CES 2022’de PS5 için geliştirilen PSVR 2 gözlüğünün teknik özelliklerini açıkladı. Ayrıca yeni nesil VR kontrol cihazlarının adını açıkladı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Yorum yazın

E-posta adresiniz gösterilmeyecek.